۳ هزار پرس غذای گرم و بسته معیشتی بین نیازمندان پاکدشت توزیع شد

تهران- ایرنا- رئیس کمیته امداد پاکدشت گفت: به مناسبت دهه امامت و ولایت بیش از سه هزار پرس غذای گرم و ۷۰۰ بسته معیشتی و گوشت گرم بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

کوروش امیری روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: به همت خیرین و مراکز نیکوکاری و همزمان با دهه ولایت و امامت، کمیته امداد پاکدشت نسبت به توزیع غذای گرم، بسته معیشتی، گوشت گرم و عیدی به فرزندان سادات مددجو اقدام کرد.

وی با اشاره به سنت حسنه اطعام نیازمندان در روز غدیر گفت: به مناسبت عید غدیر خم و گسترش مشارکت مردمی در اطعام نیازمندان طبخ و توزیع هزار پرس غذا بین نیازمندان در قالب طرح اطعام علوی ویژه خانواده ‌های نیازمند با همکاری و مشارکت ‌خیرین و کمیته امداد امام خمینی (ره) صورت گرفت.

امیری از توزیع ۲ هزار بسته گوشت گرم و بسته معیشتی در دهه ولایت و امامت خبر داد و افزود: با توجه به شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی و معیشتی و با هدف حمایت از خانواده‌های نیازمند، ۲ هزار بسته گوشت گرم یک کیلویی و همچنین سبد کالا به ارزش ۷۰۰ هزار تومان تهیه و بین جامعه هدف توزیع شد.

وی افزود: همچنین با همکاری خیرین ۲۰۰ کیلو شیرینی و مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی به ۲۰ نفر از فرزندان سادات مددجو نیز اهدا شد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به فعالیت ۱۲ مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان گفت: این مراکز خیریه نقش مهمی در رفع مشکلات معیشتی نیازمندان داشته و در محرومیت زدایی و توسعه فرهنگ انفاق و احسان یاری‌گر کمیته امداد بوده‌اند.

وی گفت: خیران، حامیان و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برای ارائه کمک‌ها و توزیع نذورات خود به صورت حضوری به کمیته امداد حضرت امام پاکدشت مراجعه کرده و وجوهات نقدی خود را از طریق کارت بانکی به شماره ۶۰۳۷۹۹۷۲۵۰۰۲۳۳۷۵ به نام کمک‌های امانی و شرعی نزد بانک ملی شعبه پاکدشت اهدا کنند.

کمیته امداد پاکدشت بیش از ۸ هزار نفر در قالب ۴هزار و ۲۰۰ خانوار را تحت پوشش دارد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha