دبل کارپالک و نهمین طلای جودوکاران میزبان

تهران- ایرنا- آخرین روز رقابت‌های انفرادی جودوی المپیک با درخشش نمایندگان میزبان و جمهوری چک همراه شد.

به گزارش ایرنا؛ مسابقات انفرادی جودوی بازی‌هال المپیک توکیو، امروز (جمعه) با برگزاری اوزان به اضافه ۷۸ زنان و به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم زنان به پایان رسید.

در بخش زنان، آکیرا سونه از ژاپن که ۳ طلای جهان را در کارنامه دارد، همه حریفان را یک به یک شکست داد و طلا گرفت تا نهمین طلای جودوکاران ژاپن در المپیک توکیو ثبت شود.

اورتیز کوبایی که ۳۱ سالن سن دارد هرچند در فینال شکست خورد اما چهارمین مدال المپیکش را دشت کرد. او در ۲۰۱۲ لندن طلا گرفته بود و اکنون رکورد یک طلا، ۲ نقره و یک برنز را در کارنامه دارد.

از اتفاقات جالب توجیه مبارزات امروز، شکست «تدری رینر» غول فرانسوی و دارنده ۱۰ مدال طلا و یک نقره جهان برابر «تامرلان باشایف» از روسیه در مرحله یک‌چهارم نهایی بود.

دبل کارپالک و نهمین طلای جودوکاران میزبان

رینر در جدول شانس مجدد مقابل «رافائل سیلوا» برزیلی به برتری رسید و سپس در مبارزه رده‌بندی، «هاراساوا» از کشور میزبان را شکست داد و برنز گرفت. با این اوصاف، جودوکار ۳۲ ساله و عنوان‌دار فرانسوی تعداد مدال‌های خود را در المپیک به عدد چهار رساند. او ۲ طلا و ۲ برنز المپیک را در کارنامه دارد.

«جواد محجوب» از تیم پناهندگان نیز در این وزن ابتدای نماینده آلمان را بُرد و سپس برابر لوکاس کرپالک جودوکار مطرح اهل جمهوری‌چک، با ضربه فنی شکست خورد و حذف شد.

در این وزن، لوکاس کارپلک با عملکردی خیره کننده به دومین طلای خود در المپیک دست یافت. او در المپیک ریو هم طلایی شده بود.

اسامی نفرات برتر روز پایانی

به اضافه ۷۸ زنان

۱-آکیرا سونه از ژاپن

۲-ایدالیس اورتیز از کوبا

۳-ارینا کینزرسکا از جمهوری آذربایجان و رومانه دیکو از فرانسه

به اضافه ۱۰۰ مردان

۱-لوکاس کرپالک از فرانسه

۲-گورام توشی‌شویلی از گرجستان

۳-تدی رینر از فرانسه و تامرلان باشایف از روسیه

رقابت‌های جودوی المپیک، فردا (شنبه) با انجام مسابقات تیمی به اتمام می‌رسد. در این بخش، ۱۲ تیم حضور دارند که از ژاپن و فرانسه به‌عنوان بخت‌های اصلی کسب مدال طلا یاد می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha