۱۴۰ هزار واحد مسکن محرومین تا آخر امسال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن در آیین بهره برداری از ۷۰ هزارمین واحد مسکن محرومین گفت: تا پایان سال همه ۱۴۰ هزار واحد تعهد شده تکمیل و تحویل روستاییان می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین بهره برداری از ۲ میلیون و ۵۵۰ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده در کشور و ۷۰ هزارمین واحد مسکن محرومین کشور روز جمعه در ارتباط تصویری ۱۶ استاندار با محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی دیگر از مسئولان کشوری برگزار شد.

در این مراسم که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، هزار و هفتصدمین واحد مسکن محرومین کرمانشاه هم به بهره‌برداری رسید. در طرح ساخت مسکن برای محرومان، برای ساخت هر واحد مسکونی، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت و ۳۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکن محرومین تا پایان سال

در این ارتباط تصویری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با بیان اینکه طی چند سال اخیر بیش از ۲ میلیون مسکن روستایی ساخته شده است، افزود: ۵۰۰ هزار واحد مسکونی نیز بازسازی شده است.

عزیزالله مهدیان درباره احداث مسکن برای محرومان نیز گفت: برخی از خانوارها به دلیل مشکلات اقتصادی خانه نداشتند که در این زمینه احداث ۱۱۶ هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۲۴ هزار و  ۵۰۰ واحد توسط کمیته امداد در دستور کار قرار گرفته که در حال ساخت است.

او گفت که امروز ۷۰ هزارمین واحد مسکن محرومین کشور را افتتاح می کنیم و تا پایان سال تمام واحدهای تعهد شده را تکمیل کرده به روستاییان تحویل می دهیم.

ساخت واحدهای مددجویان کمیته تاپایان شهریور

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این ارتباط تصویری گفت: بر اساس تفاهمنامه بین کمیته امداد، سازمان برنامه و بودجه و استانداری ها در مورد مسکن مددجویان باید ۲۵ هزار واحد مسکن مددجویان احداث و تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسید که به دلیل مشکلات اعتباری نیمه تمام ماند.

سیدمرتضی بختیاری افزود: به همت دولت مشکلات موجود رفع و حدود نیمی از واحدها تحویل شده است و امیدواریم تا پایان شهریور ماه شاهد افتتاح صددرصدی این واحدهای مسکونی باشیم.

او سهم کمیته امداد از مسکن محرومان را ۲۴ هزار و ۵۰۰ واحد اعلام و عنوان کرد: برخی از این واحدها تکمیل و مابقی نیز در حال احداث هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha