۳۵۰۰ واحد مسکونی محرومین در فارس به بهره‌برداری رسید

شیراز-ایرنا-۳۵۰۰ واحد مسکونی محرومین در فارس با حضور ویدئو کنفرانسی محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور،استاندار فارس و تعدادی از مدیران ارشد استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،جمعه هشتم مردادماه ۱۴۰۰ آیین بهره برداری از ۲ میلیون و ۵۵۰ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده در کشور، ۲۴۶هزار و چهارصد و هفدهمین واحد مسکن مقاوم سازی شده در استان فارس، هفتاد هزارمین واحد مسکن محرومین کشور و سه هزار و پانصدمین واحد مسکن محرومین فارس از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهور برگزار شد.

۳۵۰۰ واحد مسکونی محرومین در فارس به بهره‌برداری رسید

استاندار فارس در این آیین گفت: ۹ مرداد ماه سال گذشته تفاهم نامه ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومین ، بین استانداری فارس، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه منعقد و کلنگ اجرای آن در روستای دودمان شهرستان شیراز به زمین زده شد که این واحدهای مسکونی امروز تکمیل شده و آماده واگذاری به متقاضیان است.

عنایت الله رحیمی با بیان اینکه مجموع اعتبار هزینه شده در اجرای این طرح ۵۶۰ میلیارد تومان است، گفت: ۵۰ درصد از هزینه مورد نیاز برای احداث واحدها تسهیلات بلاعوض و وام بانکی و ۵۰ درصد دیگر آورده متقاضیان بوده است.

وی افزود: میزان کمک بلاعوض پرداخت شده برای هر واحد ۳۰ میلیون تومان و میزان تسهیلات بانکی ۵۰ میلیون تومان بوده است.

بیش از ۶۵ درصد از واحدهای مسکن روستایی در فارس مقاوم سازی شده است

استاندار فارس همچنین با اشاره به اینکه از حدود ۳۷۶ هزار واحد مسکونی روستایی در استان فارس ۲۴۷ هزار واحد مقاوم سازی شده است، اظهارکرد: در حال حاضر ۶۵.۵ درصد از واحدهای مسکن روستایی استان مقاوم سازی شده اند که بیش از ۲۳ درصد آن در ۸ سال گذشته انجام شده است.

رحیمی با تاکید بر اینکه ایجاد سرپناه و منزل مسکونی مقاوم و ایمن یکی از اقدامات مهم و اثر گذار در رفع محرومیت است، آماده شدن این ۳۵۰۰ واحد مسکونی را گامی مهم در راستای خدمت رسانی نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم دانست.

وی با بیان اینکه امسال میزان تسهیلات پرداختی برای مسکن روستایی به صد میلیون تومان افزایش یافته است،  ابراز امیدواری کرد با همراهی مردم استان فارس واحدهای مسکونی روستایی باقی مانده نیز به زودی مقاوم سازی شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha