کرمان رتبه نخست کشور را در مقاوم‌سازی مسکن روستایی کسب کرد

کرمان-ایرنا- استاندار کرمان با بیان اینکه رتبه نخست مقاوم‌سازی مسکن روستایی را در کشور داریم گفت: در مجموع ۹ هزار واحد از طرح مسکن محرومان در استان تکمیل شده است.

به گزارش ایرنا علی زینی‌وند روز جمعه در آیین بهره‌برداری همزمان ۲ میلیون و ۵۵۰ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده در کشور با حضور ویدئو کنفرانسی محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: بخش عمده این واحدهای مسکونی در جنوب و شرق استان بوده و مربوط به مردمی است که فاقد مسکن بودند یا در مسکن جایگزین سکونت داشته اند.

وی اظهارداشت: در استان کرمان در اجرای طرح محرومیت زدایی تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی منعقد شده بود که از این تعداد ۵ هزار واحد سهم بنیاد مسکن و ۵ هزار واحد سهم کمیته امداد امام خمینی(ره) بود.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موفق به احداث تعداد بیشتری مسکن از تفاهم نامه به میزان ۶ هزار واحد مسکن محرومان شده است، خاطر نشان کرد: از مجموع واحدهای سهم کمیته امداد امام نیز ۳ هزار واحد تکمیل شده و دو هزار واحد نیز در دست تکمیل قرار دارد.
زینی وند ادامه داد: در استان کرمان همچنین ۲ هزار و ۶۰۰ واحد سیل زده مربوط به سال ۹۸ نیز بازسازی شده است.
وی ادامه داد: ۶۵ درصد از مجموع واحدهای روستایی استان کرمان مقاوم‌سازی شده‌اند که این آمار بیانگر جایگاه برتر استان کرمان در کشور است.
استاندار کرمان یادآور شد: طرح بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی و محروم به عنوان یک طرح ماندگار همچنان ادامه دارد و امیدواریم در دولت بعد نیز تداوم یابد.

به گزارش ایرنا در قالب این آیین ۲۸۲ هزار و ۵۰۰ میلیون واحد مسکن مقاوم سازی شده در استان کرمان و شش هزارمین واحد مسکن محرومان کرمان به صورت رسمی بهره‌برداری رسید.
در این آیین همچنین یاد و خاطر زنده یاد مهندس علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور که چندروز پیش به علت بیماری کرونا درگذشت نیز گرامی داشته شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha