حکم عضو افتخاری هیات علمی دانشگاه تهران به دانشمند روس اعطا شد

مسکو - ایرنا - حکم "رفیق محمد شین" رئیس انستیتو اسلامی روسیه، به عنوان عضو افتخاری هیات علمی دانشگاه تهران طی مراسمی از سوی کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه به وی اعطا شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا در این مراسم، جلالی سفیر کشورمان حکم رسمی "رفیق محمد شین" را که از سوی   دانشگاه تهران صادر شد به وی اعطا کرد.

محمد شین در این مراسم این حکم را افتخاری برای خود دانست و اظهار امیدواری کرد در فضای دانشگاهی کازان با دانشگاه تهران و بخصوص در زمینه ایران و علوم اسلامی همکاری خوبی داشته باشد.  

وی همچنین در گفت و گو با ایرنا، ایران را نمونه خوب فلسفه در منطقه عنوان کرد و گفت: ایران  کشوری متمدن در حال توسعه و دمکراتیک است.  

او گفت: در دانشگاه اسلامی روسیه در کازان یک کرسی زبان فارسی باز کرده ایم و با موسسات آموزش عالی ایران همکاری داریم.  

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه  محمد شین را دارای شخصیتی علمی اخلاقی دیتی و یک استاد برجسته عنوان کرد و اظهار داشت از طرف دانشگاه تهران این حکم به عنوان عصو افتخاری هیات علمی دانشکده ادبیات و معارف این دانشگاه به مدت سه سال به وی اعطا شد.  

دوازدهمین کنفرانس اقتصادی‌ روسیه و جهان اسلام  و همچنین چهاردهمین نمایشگاه محصولات حلال که با حضور سفرای کشورهای اسلامی مفیم روسیه  از جمله کاظم جلالی سفیر کشورمان و همچنین فعالان اقتصادی  از روز چهارشنبه در کازان در حال برگزاری آست آمروز جمعه به کار خود پایان می دهد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha