۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان و اقشار کم‌درآمد و ۴۰ هزار و ششصدمین واحد مسکن مقاوم‌سازی شده خراسان جنوبی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور «محمدباقر نوبخت» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که روز جمعه به مناسبت درگذشت و یاد علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از طریق ارتباط تصویری با ۱۵ استاندار کشور در استان گیلان برگزار شد، کلید یک واحد به نیابت از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی محرومان استان خراسان جنوبی توسط استاندار به مالک واحد، رقیه رضایی همسر شهید حسن کوشه تحویل شد.

 این واحد مسکونی، هشت هزارمین واحد مسکن محرومان استان است که در ۲ سال گذشته احداث و تحویل شده است که همزمان با ۷۰ هزارمین واحد مسکن محرومین در کشور افتتاح شد.

این واحدها با اعتباری شامل ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره، ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و آورده مالک احداث شده‌اند.

همچنین در این آیین ۴۰ هزار و ششصدمین واحد مسکن مقاوم سازی شده در خراسان جنوبی، همزمان با ۲ میلیون و ۵۵۰ هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده در کشور به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم گفت: کل سهمیه احداث مسکن اقشار کم‌درآمد تخصیص یافته به استان در سال های ۹۸ و ۹۹، تعداد ۱۱ هزار واحد بوده که از این تعداد، هشت هزار واحد با میانگین زیربنای ۴۸۰ هزار مترمربع، در بیش از ۶۰۰ روستا و ۲۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

علی اصغر آسمانی مقدم افزود: کل اعتبار هزینه شده برای اجرای این واحدها، شامل ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و بیش از ۲۱۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض بوده است.

وی ادامه داد: مجموع واحدهای افتتاح شده مسکن محرومان استان در ۲ سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به استان در سال ۹۸ تعداد یکهزار و و ۵۰۰ واحد و در سال گذشته سه هزار واحد بوده است.

وی گفت: امیدواریم سه هزار واحد باقی مانده مسکن محرومان و اقشارکم درآمد از ۱۱ هزار واحد سهمیه استان تا چهار ماه آینده با همت صاحبان آن به مرحله بهره‌برداری برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha