۲ شهرستان دیگر چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند

شهرکرد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با اعلام جدیدترین رنگ‌بندی وزارت بهداشت و قرار گرفتن شهرستان‌های اردل و کیار در وضعیت بحرانی شیوع کرونا، تعداد شهرستان‌های قرمز استان به پنج شهرستان افزایش یافت.

مجید شیرانی روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در چند روز گذشته، افزود: شهرستان‌های کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان نیز که پیش از این در سطح هشدار زرد قرار داشتند در رنگ‌بندی جدید به وضعیت نارنجی تغییر یافتند و در حال حاضر هیچ شهرستانی از استان در شرایط خطر متوسط قرار ندارد.

وی تصریح کرد: منحنی موج پنجم کرونا با توجه به بالا رفتن آمار بیماران بستری و سرپایی، صعودی و بدترین وضعیت کرونایی کشور و استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در حال شکل‌گیری است که به دلیل کاهش درصد رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نبود محدودیت‌ها، در روزهای آینده شرایط به مراتب شدیدتر نیز خواهد شد.

شیرانی عادی انگاری، برپایی دورهمی‌ها و برگزاری مراسم عروسی و ترحیم را مهم‌ترین علت شیوع ویروس کرونا بیان کرد و گفت: ویروس کرونا با سویه دلتا از سرایت‌پذیری بالاتری برخوردار است و کودکان و نوجوانان بیشترین تعداد افراد مبتلا در موج پنجم کرونا را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در شهرستان‌های بروجن و شهرکرد تکمیل شده است، یادآور شد: هم‌اکنون ۴۴۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری در مراکز درمانی استان تحت مراقب و درمان قرار دارند که از این تعداد ۳۵۵ نفر مثبت قطعی هستند.

وی تعداد بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی به نسبت بد را ۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نیز چهار نفر در استان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع فوتی های ناشی از ویروس کرونا به یک هزار و ۲۰۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال چهارمحال و بختیاری علیه ویروس کرونا  واکسینه شده‌اند که از این تعداد ۵۲ درصد زنان و ۴۸ درصد مردان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha