اتحادیه جهانی کشتی: تیلور بزرگترین رقیب یزدانی در المپیک

تهران - ایرنا - اتحادیه جهانی کشتی در بررسی وزن‌های المپیکی کشتی در مورد وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد نوشت: «حسن یزدانی» برای رسیدن به موفقیت تاریخی و کسب دومین مدال طلا، بزرگترین رقیب خود یعنی «دیوید تیلور» آمریکایی را پیش رو دارد.

به گزارش ایرنا، اتحادیه جهانی کشتی نوشت: یزدانی با کسب دومین طلای المپیک به نخستین کشتی‌گیر در ایران تبدیل خواهد شد که ۲ مدال طلای المپیک خواهد داشت. او در این مسیر حریفان قدرتمندی را پیش‌رو دارد که بزرگترین آنها «دیوید تیلور» از آمریکا است.

این ۲ فوق ستاره کشتی آزاد جهان احتمالا در سومین رویارویی در توکیو به مصاف هم خواهند رفت. تیلور در ۲ مبارزه گذشته پیروز شده بود. نخستین رویارویی این ۲ فوق ستاره در جام‌جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه در مقابل تعداد زیادی از تماشاگران بود. تیلور در آن زمان ناشناخته بود اما موفق شد یزدانی را شکست دهد. یک سال بعد و در پیکارهای جهانی ۲۰۱۸ بوداپست تیلور در دومین رویارویی خود با یزدانی و پیروزی مقابل او نشان داد که پیروزی نخست در کرمانشاه یک اتفاق نبود.

تیلور پس از مصدومیت پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان را از دست داد و یزدانی یکبار دیگر توانست عنوان قهرمانی جهان را کسب کند.

یزدانی در المپیک رقبای دیگری همچون دیپاک پونیا از هند، مایلز آمینه از سنمارینو و آرتور نایفونوف از روسیه را نیز پیش رو خواهد داشت که البته تجربه پیروزی مقابل هر سه نفر را دارد.

پونیا پدیده این روزهای کشتی آزاد هند است که با ۲۲ سال سن در المپیک حضور خواهد داشت. آمینه از سن مارینو به عنوان نخستین کشتیگیر از این کشور پای به بازیهای المپیک خواهد گذاشت.

اسامی ۱۶ آزادکار المپیکی وزن ۸۶ کیلوگرم

حسن یزدانی (ایران): طلای المپیک/ ۲ طلا، یک نقره و یک برنز جهان/ طلای بازیهای آسیایی/

دیپاک پونیا (هند): نقره قهرمانی جهان/ نقره و برنز قهرمانی آسیا

مایلس ناظم آمینه (سن مارینو)

آرتور نایفونوف (روسیه): برنز قهرمانی جهان/ ۳ طلای قهرمانی اروپا/ برنز امیدهای جهان

استفان ریچموت (سوییس): برنز قهرمانی جهان

کارلوس مندز (کلمبیا)

اکرکم آگیومور (نیجریه)

فاتح بنفردجلاه (الجزایر)

دیوید تیلور (آمریکا): طلای سال ۲۰۱۸ جهان/ ۳ طلای پان‌آمریکن

پول ادینسون گریفو (پرو)

علی شعبان اف (بلاروس): ۴ مدال برنز قهرمانی جهان/ نقره بازیهای اروپایی/ ۲ برنز قهرمانی اروپا

عثمان گوجن (ترکیه): برنز امیدهای جهان

جاورایل شاپیف (ازبکستان)

زوشن لین (چین)

سوسوکه تاکاتانی (ژاپن): نقره سال ۲۰۱۴ جهان

بوریس ماکویف (اسلواکی): نقره جهان/ برنز قهرمانی اروپا

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha