رستمیان به فینال تپانچه می‌رسد؟

توکیو - ایرنا - هانیه رستمیان برای حضور در فینال رقابت‌های تپانچه بازی‌های المپیک به مصاف رقبای خود رفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی، نخستین رقابت ایران در هشتمین روز بازی های المپیک با تیراندازی تپانچه ۲۵ متر سرعت از ساعت ۹:۰۰ به وقت محلی و ۴:۳۰ به وقت تهران امروز جمعه در آساکار آغاز شد که هانیه رستمیان در گروه سوم در این ماده تیرخود را شلیک کرد.در گروه سوم ١٢ تیرانداز در خط آتش قرار گرفتند.

اما در مجموع چهار گروه در تپانچه سرعت، ٤٤ تیرانداز حضور دارند که در این ماده ٣٠ تیر شلیک می شود، این رقابت به دلیل فضای محدود سالن در چهار گروه برگزار می شود. 

رستمیان روز گذشته در تپانچه ۲۵ متر دقت در گروه دوم رقابت کرد که پس از پایان دیدار سه گروه در نهایت با کسب ۲۸۵ امتیاز شانزدهم شد حال با جمع امتیاز در ماده های دقت و سرعت تکلیف وی برای صعود مشخص می شود. 

رستمیان برای صعود به فینال در جمع هشت نفر اول باید تلاش زیادی کند. در صورت صعود رستمیان؛ فینال این رقابت ساعت ۱۴ به وقت محلی برگزار می شود.

همچنین پرونده تپانچه ایران امروز جمعه بسته می شود.

اما رقابت های تیراندازی در ماده تفنگ سه وضعیت مردان و ۵٠ متر سه وضعیت زنان در هفته دوم بازی ها برگزار می‌شود.

تیراندازی ایران در این دوره با ۶ سهمیه چهار زن و ۲ مرد به المپیک توکیو راه یافت صاحب مدال شد. کاروان ایران تاکنون یک مدال طلا در تیراندازی کسب کرده است.

ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم قرار گرفت.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده به میزبانی ژاپن آغاز شد و ایران با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶) راهی توکیو شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha