۸ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲:۵۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84420349
۱ نفر

برچسب‌ها

فرانسه قوانین جدید قرنطینه انگلیس را تبعیض آمیز خواند

تهران- ایرنا- بعد از آنکه انگلیس شهروندان و مسافرین فرانسوی را مستثنا دیگر شهروندان اتحادیه اروپا واکسینه شده برای ورود به این کشور اعلام کرد، پاریس این اقدام لندن را تبعیض آمیز خواند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، طبق قانون جدید انگلیس شهروندان واکسینه شده اتحادیه اروپا به جز فرانسه می توانند بدون گذراندن دوران قرنطینه وارد انگلیس شوند.

به دنبال تصمیم دولت انگلیس، "کلمنت بون" وزیر امور اروپایی فرانسه گفت: این تصمیم تبعیض آمیز برای مردم فرانسه محسوب می شود.

وی گفت: این یک تصمیم زیاده روی است و از نظر سیاست سلامت منطقی نیست و هیچ پایه ای در علم ندارد.

وزیر امور اروپایی فرانسه همچنین به سیاست های دولت آمریکا در قبال مسافران اروپایی پرداخت و اظهار تاسف کرد که مسافران اتحادیه اروپا هنوز نتوانسته اند وارد ایالات متحده شوند در حالیکه گردشگران آمریکایی به راحتی تا زمانی که واکسینه شده یا آزمایش کووید منفی داشته باشند، می توانند به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند.

بریتانیا به دلیل نگرانی لندن از حضور مداوم نوع بتا کرونا که گفته می شود در برابر واکسن ها مقاوم تر است، فرانسه را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی متمایز کرده است.

سویه بتا کرونا که بی.۱.۳۵۱ نیز نامیده می‌شود، از سوی سازمان جهانی بهداشت «مایه نگرانی» اعلام شده است.

این سویه هم مثل سویه‌های آلفا، گاما، و دلتا، هم واگیردارتر و مضرتر از ویروس اصلی کووید-۱۹ است، و هم مقاومت آن در مقابل واکسن بیشتر است.

دولت بریتانیا نگران است که مسافرانی از که فرانسه می‌آیند، شاید باعث پخش و شیوع بیشتر این گونه شوند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha