زنجان روز بدون فوتی کرونایی را سپری کرد

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: این استان روز گذشته مورد فوتی بر اثر کرونا نداشت و شمار فوتی کرونایی ها از زمان شیوع این ویروس تاکنون در زنجان به یکهزارو ۵۲۵ نفر رسیده است.

دکتر پرویز قزلباش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر ۲۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های زنجان بستری هستند که ۱۸ مورد از این آمار مربوط به بستری‌های روز گذشته است.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس تست آزمایشگاهی به ۸۷ هزارو ۸۱۶ نفر رسید که ۳۸۲ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

این مسوول تاکید کرد: آمار موارد مثبت سرپایی استان طی هفته های گذشته روند افزایشی یافته و این موضوع بیانگر آن است که شهروندان زنجانی باید همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی را تا مهار بیماری مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۹۷ هزارو ۷۶۹ نفر رسیده است.

قزلباش افزود: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای ۹ هزارو ۹۵۳ نفر به بیماری کووید - ۱۹ در استان زنجان ثابت شده و  هشت  هزارو ۳۴۸ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی اضافه کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۲۸ هزارو  ۴۸ نفر رسیده است.

این مسوول، در مورد وضعیت رنگبندی کرونایی استان نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون  چهار شهر زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده در وضعیت قرمز و  مابقی شهرها به زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha