مراکز تجمیعی واکسن کرونا در کرمانشاه روزهای تعطیل هم فعال است

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مراکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا در تمامی ایام هفته حتی در روزهای تعطیل فعال است.

به گزارش ایرنا، دکتر ابراهیم شکیبا روز جمعه به ایرنا افزود: هیچ تجمعی برای دریافت واکسن کرونا در مراکز تجمیعی واکسیناسیون در استان قابل قبول نیست و نوبت دهی باید به بهترین نحو ممکن مدیریت شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون در شهر به افراد ۵۰ سال، در روستاها، افراد بالای ۴۰ سال و در عشایر ۱۸ سال به بالا گروه های هدف را تشکیل می دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هیچ تجمعی حتی در روزهای تعطیل در مراکز تجمیعی نداریم و تمام تیم های واکسیناسیون باید در روزهای تعطیل هم فعال باشند.  

وی با بیان اینکه پذیرش و تزریق واکسن باید و حتماً از طریق سامانه سیب انجام شود، گفت: رکورد تزریق هزار و ۳۰۰ دوز واکسن در روز در استان کرمانشاه ثبت شده است و از تمام نیروهای بهداشتی فعال در اجرای واکسیناسیون در استان سپاسگزارم.  

شکیبا تاکید کرد: واکسیناسیون کاری مهم و اقدامی بزرگ در حفظ سلامت مردم و مقابله با ویروس کرونا است و مدیران شبکه ها باید احساس مسوولیت مضاعفی داشته باشند و همچنان برای اجرای شایسته واکسیناسیون با حداکثر ظرفیت همکاران بهداشتی اقدام نمایند.

وی در خصوص انجام واکسیناسیون سایر گروه های هدف اعلام شده از جمله رانندگان حمل و نقل عمومی شهری، ریلی، زندانیان، معلمان، خبرنگارها، بیماران دیابتی، کارکنان بانک، پرسنل شماره گذاری و تعویض پلاک، اساتید دانشگاه ها نیز گفت: باید دریافت لیست اسامی معرفی شده از بالاترین مقام مسوول آن اداره استعلام شود و پس از برنامه ریزی لازم واکسیناسیون آنها در اسرع وقت انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا،  هم اکنون ۶۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های کرمانشاه بستری هستند و مجموع جان‌باختگان این استان نیز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به یک هزار و ۹۶۱ نفر رسیده است.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha