حدود ۵۰ هزار معلم مازندران طی یک هفته واکسینه می‌شوند

ساری - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که واکسیناسیون معلمان استان از روز شنبه نهم مرداد در تمامی شهرستان‌های استان آغاز می‌شود و در عرض یک هفته پایان می‌یابد.

قربانعلی سهرابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه واکسیناسیون فرهنگیان در روز عید غدیر به صورت نمادین شروع شد و تنها تعداد کمی از فرهنگیان در این روز واکسینه شدند ، افزود :  واکسناسیون معلمان از فردا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در همه شهرهای استان به صورت گسترده شروع می شود.

وی گفت که علاوه بر معلمان رسمی ، تمامی نیروهای  خدماتی ، معلمان مدارس غیردولتی و دیگر مشاغل آموزش و پرورش که در استان فعالیت دارند ، مشمول دریافت واکسن برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ می‌شوند.

معاون آموزش و پرورش مازندران نیروهای شاغل در این مجموعه را دستکم ۴۷ هزار نفر اعلام کرد و افزود : هر کسی که دارای کد پرسنلی آموزش و پرورش باشد مشمول تزریق واکسن است و بر اساس نوبت بندی واکسن را دریافت خواهد کرد.

وی توضیح داد : ۳۸ هزار نیروی دارای کد پرسنلی آموزش و پرورش مازندران در مدارس دولتی مشغول فعالیت هستند که تمامی آنها واجد دریافت واکسن هستند و علاوه بر این ۹ هزار نفر هم در مدارس غیر انتفاعی فعالیت دارند که آنها هم باید طبق برنامه واکسن دریافت کنند.

استعلام برای واکسن نیروهای جدید 

سهرابی توضیح داد : برای تزریق واکسن کرونا به کادر مدارس غیر دولتی ، لیست حقوقی سال گذشته ملاک عمل قرار می گیرد و بر این اساس افراد واکسینه خواهند شد و  کسانی که برای سال جدید قرار داد بستند نیز بعد از استعلام  و تایید آموزش و پرورش شهرستان ، در فهرست مشمولین واکسن قرار می گیرند.

وی گفت : در مجموع دز نخست واکسن کرونا از فردا تا پایان هفته به تمامی معلمان و کادر آموزش و پرورش استان اعم از دولتی و غیرانتفاعی تزریق می شود و دز دوم نیز برای نیمه اول شهریور برنامه ریزی شده است.

معاون آموزش و پرورش مازندران توضیح داد : با توجه به این که دو هفته پس از دریافت هر دو دز واکسن ایمنی در افراد ایجاد خواهد شد ، هدف ما این است که تا نیمه اول شهریور ماه تمامی  واجدین شرایط هر دو دز واکسن را دریافت کنند .

حدود ۵۰ هزار معلم مازندران طی یک هفته واکسینه می‌شوند

تعریف محل اختصاصی برای تزریق واکسن معلمان 

سهرابی با اعلام این که محل تزریق واکسن معلمان جداگانه تعریف شده است ، توضیح داد به دلیل ازدحام جمعیت در پایگاه‌های واکسیناسیون وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، تصمیم بر این شد که واکسیناسیون فرهنگیان به صورت اختصاصی در پایگاه‌های مجزایی که در نظر گرفته شده، انجام شود.

وی افزود : پایگاه‌های تزریق واکسیناسیون ویژه معلمان با هماهنگی فرمانداران و دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در نظر گرفته شده است و واکسن کرونا در مدارس هر شهرستان که به عنوان پایگاه مصوب شده ، به فرهنگیان تزریق می شود.

معاون آموزش و پرورش مازندران وی در خصوص نحوه مراجعه معلمان هم توضیح داد :  تاریخ و زمان  مراجعه از طریق آموزش و پرورش هر شهرستان به مدیران مدارس ابلاغ خواهد شد و واکسیناسیون کادر یک مدرسه به صورت یکجا و در یک زمان مشخص انجام می شود .

سهرابی با تاکید اینکه واکسیناسیون معلمان از نگرانی های خانواده‌ها برای شیوع کرونا می کاهد ، گفت : هدف ما واکسیناسیون تمامی افراد در ارتباط با دانش آموزان می باشد و در شهریور ماه پس از شناسایی و ثبت نام دانش آموزان، رانندگان سرویس مدارس نیز واکسینه خواهند شد.

استان مازندران چهار هزار و ۶۰۰ مدرسه دارد که بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز  در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha