۳۰۰کیلومتر آتش‌بر در نقاط بحرانی منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری اجرا شد

شهرکرد -ایرنا- رییس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۰ کیلومتر آتش‌بُر در مناطق بحرانی در حوزه منابع طبیعی استان از جمله مراتع و جنگل‌ها با مشارکت جوامع محلی اجرایی شده است.

محسن امانی روز جمعه  در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اجرای آتش‌بُر در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا، اردل، بروجن و شهرکرد بیش از ۴۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات این اداره کل هزینه شده است.

وی با اشاره به همکاری و همیاری جوامع محلی برای اجرای این طرح افزود: احداث آتش‌بُر در عرصه‌های منابع طبیعی با توجه به فصل گرما و احتمال افزایش آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان و در راستای اعمال تدابیر و اقدامات پیشگیرانه از آتش‌سوزی‌های احتمالی در مناطق بحرانی اجرا شده است.

امانی افزود: ۷۴۰ هزار هکتار وسعت استان شامل جنگل‌ها و مراتع متراکم و نیمه متراکم با تراکم پوشش بیش از ۲۵ درصد در شرایط بحرانی آتش‌سوزی قرار دارد.

به گزاش ایرنا، پارسال ۱۰ فقره آتش‌سوزی در سطحی بیش از ۱۱۵ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان رخ داد که بیشترین حریق در شهرستان‌های اردل، کوهرنگ، فارسان،بروجن و لردگان اتفاق افتاد.

یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha