استاندار: وحدت و همدلی مبنای توسعه در آذربایجان غربی است

مهاباد- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه وحدت و همدلی مبنای توسعه استان است گفت: ارتقای بخش های باروق و چهاربرج به فرمانداری بسترهای توسعه این دو شهرستان را سرعت می بخشد.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی شهریاری روز پنجشنبه در آیین افتتاح فرمانداری‌های "باروق‌" و "چهاربرج" میاندوآب‌ که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد با اشاره به مصوبه هیات دولت در راستای خواست و اراده مردم در خصوص ارتقای بخش های باروق و چهاربرج به شهرستان اظهار داشت: با ایجاد فرمانداری و استقرار دستگاه های اجرایی در این دو شهرستان بسترهای توسعه سرعت می گیرد.

وی ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، وحدت و همدلی را مبنای اصلی توسعه دانست و گفت: ارتقای بخش چهاربرج از خواسته های دیرین مردم بود که با مساعدت دولت و پیگیری های نماینده مردم در مجلس این امر محقق شد.

استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از همراهی مردم در برنامه های دولت افزود: متاسفانه طی روزهای اخیر برخی ها با نگرش به آن سوی مرزها در شهرستان شدن چهاربرج و باروق ایجاد اخلال می‌کردند و این امر را مانع توسعه میاندوآب‌ می‌دانستند در حالی که چنین نیست و ایجاد ۲ شهرستان در جنوب آذربایجان‌غربی به منزله شتاب بخشیدن به توسعه میاندوآب‌ است.

وی با بیان اینکه به دنبال اضافه شدن این ۲ شهرستان زمینه احداث فرودگاه، راه‌آهن و یا سایر امکانات زیرساختی نیز در آینده در این منطقه فراهم می‌شود، گفت: به قطع یقین با ایجاد امکانات در یک منطقه، توسعه و پیشرفت در آن هم تحقق می‌یابد و موجب سرمایه‌گذاری در آن شده و از مهاجرت نیز جلوگیری می‌کند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به این امر که از این پس توسعه میاندوآب شتاب می‌گیرد، افزود: شهرستان های چهاربرج و باروق نیز که قابلیت های زیادی از نظر کشاورزی و دامداری و صنایع وابسته دارند نیز در این توسعه شریک خواهند شد.

شهریاری ابراز امیدواری کرد تا با همراهی مردم و همه ارکان خدمت رسان، روند خدمت رسانی به مردم این ۲ شهرستان سرعت بیشتری به خود بگیرد.

تبدیل باروق و چهار برج به شهرستان در تاریخ ۲۷ تیرماه امسال به تصویب هیات دولت رسیده بود.

همچنین در طی افتتاح این فرمانداری‌ها، "سهندعلی ستاری" بخشدار سابق باروق با حکم استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان سرپرست فرمانداری تازه تاسیس باروق و "فخرالدین صمدی" بخشدار پیشین مرحمت‌آباد نیز به سمت سرپرست فرمانداری تازه تاسیس چهاربرج منصوب شدند.

شهرستان باروق دارای ۲۲ هزار نفر و شهرستان چهاربرج دارای ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.

در حال حاضر ارومیه، اشنویه، بوکان، پلدشت، پیرانشهر، تکاب، چالدران، چایپاره، خوی، سردشت، سلماس، شاهین‌دژ، شوط، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده شهرستان‌های استان آذربایجان غربی است که با تبدیل این دو بخش به شهرستان این تعداد به ۱۹ شهرستان رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha