تسلیت معاون هنری وزارت فرهنگ برای درگذشت ۲ تن از اهالی هنر

تهران-ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت «حسین احمدی» صاحب امتیاز روزنامه هنرمند و «مهرالزمان فخارمنفرد» هنرمند نگارگر را که به بیماری کرونا مبتلا بودند، تسلیت گفت.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، سید مجتبی حسینی، معاون هنری در پیام تسلیت «حسین احمدی» صاحب امتیاز روزنامه هنرمند نوشته است: روزنامه هنرمند امکانی را برای اطلاع رسانی و نقد مسائل، رویدادها و برنامه های حوزه فرهنگ و هنر را فراهم کرده است و زنده یاد حسین احمدی نقش جدی در راه اندازی و تداوم فعالیت این روزنامه دارد.
حسینی در ادامه این پیام نوشته است: افسوس حسین احمدی زودهنگام رفت، مصیبت تاسف بار درگذشت مرحوم احمدی را به خانواده عزیزش و همکاران گرامی روزنامه "هنرمند" تسلیت می گویم. برای زنده یاد احمدی رحمت و مغفرت و برای خانواده و همکاران ارجمندش سلامتی و صبر از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

فخارمنفرد با عشق برای هنر فعالیت می کرد

سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری در این پیام درگذشت مهرالزمان فخارمنفرد، هنرمند نگارگر نوشته است: بیش از ۲۰ سال با هنرمند گرانقدر خانم مهرالزمان فخارمنفرد و آثارشان آشنایی دارم و همواره شاهد بودم که با عشق و علاقه فراوان برای هنر ایرانی اسلامی با جدیت فعالیت می کرد، دغدغه تداوم و توسعه این هنر را داشت و تمام هنر و توان خود را هم در این راه به کار گرفت. آثار متعدد، متنوع و ارزشمند فخارمنفرد گویای آن است که چگونه دل و دست در گرو هنر داشت و زندگی پربارش سرشار از هنر بود.
حسینی در ادامه این پیام نوشته است: دریغ که کرونا انسان و هنرمند گرانقدر دیگری را از ما گرفت. مصیبت درگذشت هنرمند عزیز مهرالزمان فخارمنفرد را به فرزندش، دوستان و جامعه هنری تسلیت می گویم و برای این هنرمند زنده یاد رحمت و مغفرت از درگاه خداوند متعال مسألت دارم. یادش گرامی باد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha