افزایش ۱۰۰ درصدی روزهای گرد و غباری در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خراسان‌ جنوبی گفت: در سه ماه ابتدای امسال تعداد روزهای دارای گرد و غبار در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

علیرضا خندان‌رو روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد روزهای دارای گرد و غبار در سه ماه اول سال گذشته، چهار روز بوده است.

وی با بیان اینکه آلودگی  هوا در خراسان‌جنوبی از نوع ریزگردها است یادآور شد: به طور مثال در شهرستان طبس، تعداد روزهای دارای وضعیت گرد و غبار در بلندمدت به طور میانگین به ۳۱ روز می‌رسد.

وی گفت: خشکسالی باعث شده گرد و غبار، پدیده غالب جوی در بیشتر شهرهای استان باشد و با این وضعیت بارش‌ها، پیش بینی افزایش این روزها را نسبت به سال گذشته داریم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی هم روز گذشته گفت: توفان و گرد و خاک که از عصر روز یکشنبه هفته جاری در استان شروع شد تا جمعه ادامه دارد.

سید ابوالحسن میرجلیلی افزود: با توجه به پیش‌بینی ادامه پدیده توفان و گرد و خاک در استان تا پایان هفته جاری، ۷۶ تیم امدادی و عملیاتی تا صبح جمعه آماده‌باش هستند.

وی با بیان اینکه حجم وسیعی از کل استان درگیر پدیده گرد و غبار است گفت: نوار مرزی شامل چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه بیشترین درگیری را با پدیده گرد و غبار را دارند لذا فشردگی نیروهای امدادی و عملیاتی در این نقاط بیشتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha