عملیات اجرایی یک ایستگاه تقلیل فشار در تیران و کرون آغاز شد

اصفهان-ایرنا- عملیات اجرایی ایستگاه تقلیل فشار گاز روستای مبارکه از توابع شهرستان تیران و کرون در غرب اصفهان روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این ایستگاه با ظرفیت ۵۰ هزار متر مربع بر ساعت، گاز مورد نیاز بخش کرون از توابع تیران و کرون و سوخت مورد نیاز گلخانه‌داران این منطقه را تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در آیین کلنگ زنی ایستگاه تقلیل فشار گاز روستای مبارکه گفت: برای احداث این پروژه ۹۰ میلیارد ریال شرکت گاز استان اصفهان سرمایه‌گذاری کرده و مجوزهای آن از وزارت نفت اخذ شده است.

سید مصطفی علوی افزود: هنگام  راه اندازی این پروژه تا ۱۰ سال آینده پایداری تامین گاز را خواهیم داشت و متناسب با توسعه گلخانه‌ای و نیاز منطقه، پیش خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ باب گلخانه روستای مبارکه به گاز نیاز دارند، تصریح کرد: تامین گاز مورد نیاز این گلخانه‌ها از محل ایستگاه روستای افجان برای زمستان امسال تامین می‌شود و از سال آینده بهره برداری از این ایستگاه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۱۲ شهر استان اصفهان از  گاز بهره مند هستند، افزود: صنایع کوچک و بزرگ استان نیز برای فعالیت اقتصادی خود از این منبع برخوردارند ولی مدیریت صحیح در جهت پیشگیری اتلاف انرژی و کاهش افت فشار لازم است.

در تیران و کرون بیش از ۲۰۰ هکتار گلخانه وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha