خطوط ریلی کشور از ۱۴ هزار کیلومتر فراتر رفت
راه آهن اقلید-یزد

شیراز - ایرنا- وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح راه آهن اقلید- یزد گفت: قبل از دولت یازدهم ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه آهن در کشور ساخته شده بود که امروز با پایان دولت دوازدهم عملکردها از ۱۴ هزار کیلومتر عبور خواهد کرد.

محمد اسلامی روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه طرح های وزارت راه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد  افزود: خط ریلی اقلید به یزد از مهمترین پروژه های اجرا شده می باشد که سبب اتصال پنج استان و با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) ساخته شده است.

اسلامی افزود: طول این مسیر ۲۷۱ کیلومتر است که سبب کاهش چهار ساعت مسیرجنوب به شمال شرق کشور می شود و در سال می تواند یک میلیون مسافر و همچنین هفت و نیم میلیون تن بار را نیز جابجا کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همچنین امروز خط ریلی چابهار-زاهدان، گرگان -اینچه برون نیز به بهره برداری می رسد که نقش مهمی در توسعه زیرساخت های ریلی کشور ایفا می کند.

اسلامی افزود: همچنین خط ریلی بستان آباد به ایستگاه خاوران با پیمانکار بخش خصوصی آماده بهره برداری است و تا چند هفته دیگر به بهره برداری خواهد رسید که بزرگترین، بلندترین و زیبا ترین پل فلزی قوسی کشور به طول هزار و ۳۰۰ متر در این مسیر قرار دارد.


اسلامی ادامه داد: در بخش حمل و نقل جاده ای نیز تا قبل از دولت های یازدهم و دوازدهم، ۲ هزار صد کیلومتر آزاد راه احداث شده بود که امروز در پایان دولت دوازدهم از ۳هزار و صد کیلومتر عبور خواهد کرد.

وی ادامه داد: این آخرین آیین افتتاحیه طرح های وزارت راه و شهرسازی بود که چند پروژه مهم دیگر نیز دارای قابلیت بهره برداری است  که در دولت بعدی افتتاح خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha