۷ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84419951
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای خلخال ۲۳ درجه خنک شد

اردبیل _ ایرنا _ در اوج خشکسالی و گرما و با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه ،دمای هوای خلخال ۲۵ درجه نسبت به هوای ۲ روز قبل کاهش یافته و خنک شد.

رئیس اداره هواشناسی خلخال روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه دمای هوای این شهر از روز گذشته رو به کاهش گذاشته و در پیش از ظهر امروز به ۱۲ درجه رسید که در مقایسه با دمای هوای ۳۵ درجه‌ای روز سه‌شنبه و گرم‌ترین روز هفته جاری ۲۳ درجه کاهش نشان می‌دهد.

فرامرز فرض‌الله‌پور اظهارکرد: همزمان با کاهش قابل ملاحظه دمای هوا ، ریزش باران در سطح شهر خلخال و مناطق مرتفع بویژه نوار مرزی این شهرستان با استان همسایه گیلان از شب گذشته آغاز و این امر موجب سرسبزی و حیات دوباره مراتع در معرض خشکی کامل در گرماگرم خشکسالی شد.

وی گفت: کاهش دما همراه با افزایش رطوبت هوا موجب طراوت هوای خلخال شده و در حالی که حداکثر رطوبت هوای این شهر در سه روز اول هفته گذشته کمتر از ۱۰ درصد بوده این میزان امروز با هفت برابر افزایش به ۷۰ درصد رسید.

رئیس اداره هواشناسی خلخال افزود: در طول شب گذشته و پیش از ظهر امروز میزان بارش باران در مناطق مختلف این شهرستان بین ۲ تا چهار میلیمتر بوده و میزان بارندگی‌ها از نواحی منتهی به نوار مرزی استان همسایه گیلان بیش از سایر مناطق گزارش می‌شود.

پس از گذشت روزهای سخت تحمل گرمای ۳۵ درجه‌ای دما و وزش باد گرم و گرد و خاک حاصل از آن ، ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه موسوم به مه و معروف به کولر طبیعی خلخال هوای این شهر را خنک و اهالی را خوشحال کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha