فرمانداری‌ شهرستان های "چهاربرج" و "باروق" در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- فرمانداری‌ شهرستانهای‌ "چهاربرج" و "باروق" در جنوب آذربایجان‌غربی با منفک شدن از شهرستان میاندوآب امروز ، پنجشنبه با حضور حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که استاندار آذربایجان‌غربی و نماینده مردم شهرستان میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه و شماری از مسوولان محلی نیز حضور داشتند بخش‌های باروق‌ و مرحمت‌آباد از توابع میاندوآب به شهرستان تبدیل و از  این منطقه جدا شدند.

این تصمیم براساس مصوبه هیات وزیران در تاریخ ۲۷ تیرماه امسال انجام گرفت که طی آن همچنین روستای "نادرگلی" به عنوان مرکز دهستان نادرگلی و روستای "چالخاماز" به عنوان مرکز دهستان باروق شناخته و به عنوان محدوده جغرافیایی بخش مرکزی باروق معرفی شد.

علاوه بر این، با تصویب هیات دولت روستای "نختالو" به عنوان مرکز بخش نختالو در باروق ایجاد و روستای "زاغه" به عنوان مرکز دهستان آجرلوی شرقی شناخته شد.

براساس این مصوبه همچنین دهستان "آجرلوی شرقی" با مرکزیت روستای "زاغه" و دهستان "آجرلوی غربی" به مرکزیت روستای "قوروقچی" جز محدوده جغرافیایی بخش "نختالو" معرفی شد.

همچنین شهر چهاربرج به عنوان مرکز بخش مرحمت‌آباد به شهرستان ارتقا و فرمانداری آن با حضور مسوولان افتتاح شد.

براساس مصوبه دولت همچنین یک دهستان به نام "قپچاق" از ترکیب روستاهای "آغداش"، "ابراهیم حصاری"، "قپچاق" و "منصور آباد" ایجاد و معرفی و روستای "فسندوز" به عنوان مرکز بخش فسندوز تعیین شد و یک دهستان به نام "فیروز آباد" از ترکیب روستاهای "فیروزآباد"، "قره‌قوزلو" و "مرادخانلو" تشکیل شد.

براساس این مصوبه هیات وزیران مرکز دهستان مرحمت‌آباد شمالی به مرکزیت "شعبانلو" و با تغییر بخش مرحمت‌آباد به بخش مرکزی یک شهرستان به نام چهاربرج ایجاد شد.

همچنین در طی افتتاح این فرمانداری‌ها، "سهندعلی ستاری" بخشدار سابق باروق با حکم استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان سرپرست فرمانداری تازه تاسیس باروق و "فخرالدین صمدی" بخشدار پیشین مرحمت‌آباد نیز به سمت سرپرست فرمانداری تازه تاسیس چهاربرج منصوب شدند.

شهرستان باروق دارای ۲۲ هزار نفر و شهرستان چهاربرج دارای ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.

در حال حاضر ارومیه، اشنویه، بوکان، پلدشت، پیرانشهر، تکاب، چالدران، چایپاره، خوی، سردشت، سلماس، شاهین‌دژ، شوط، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده شهرستان‌های استان آذربایجان غربی است که با تبدیل این ۲ بخش به شهرستان این تعداد به ۱۹ شهرستان رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha