بزرگراه غدیر در سبزوار به بهره برداری رسید

سبزوار- ایرنا- همزمان با روز عید سعید غدیر خم، "بزرگراه غدیر" با هزینه ۳۵۰ میلیارد ریال طی مراسمی در شهر سبزوار به بهره برداری رسید.

شهردار سبزوار روز پنجشنبه در این مراسم گفت: "بزرگراه غدیر" حدفاصل بولوار توحیدشهر و جاده جوین - جغتای که از محل اعتبارات داخلی به بهره‌برداری رسیده است دارای ۲ مسیر رفت و برگشت به طول ۶ کیلومتر و عرض ۳۲ متر در هر دو طرف است.

سیدعلی کوشکی افزود: برای اجرای این طرح ۲۸۰ هزار متر مربع از اراضی ملی و مستثنیات تملک شد و با بهره‌برداری از آن، فاز سوم کمربند ۱۰ کیلومتری کهن شهر دیار بیهق به عنوان شاخص ترین طرح عمران شهری سبزوار تکمیل گردید. 

وی ادامه داد: با اجرای طرح کمربند محیطی شهر نه تنها ورودی‌ های شهر ساماندهی و حجم ترافیک میدان شهید بهشتی و بولوار سربداران به طور محسوس کاهش یافت بلکه مرز شهر نیز مشخص و رینگ محیطی شهر براساس طرح جامع و تفصیلی تکمیل شد. 

شهردار سبزوار گفت: یکی از شاخص‌ترین طرح‌های عمرانی شهرداری این شهر طی سالهای اخیر طرح کمربندی سبزوار است که در مسیر حاشیه شرق - شمال و غرب این شهر با طول ۱۰ کیلومتر طی چهار مرحله اجرا و کامل می شود.

وی افزود: ساخت جاده کمربندی در شهر سبزوار بر اساس مصوبه طرح جامع سال ۹۱ صورت گرفته و ایجاد دسترسی آسان شهروندان و خدمات شهری، کاهش ترافیک داخل شهر و جلوگیری از حاشیه نشینی از مزایای آن است.

گستره شهر سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد سه هزار و ۷۵۴ هکتار و جمعیت آن حدود ۲۵۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha