کدام داور شمشیربازی محروم شد

تهران- ایرنا- ادعای محرومیت داور دیدار شمشیربازی ایران و ایتالیا در حالی مطرح و در رسانه های کشور برجسته شد که این مرد اوکراینی ساعتی بعد در یک مسابقه دیگر از بازی های المپیک حضور پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی اسلحه سابر ایران روز گذشته (چهارشنبه) در دیداری نزدیک مغلوب تیم سابر ایتالیا شد و از صعود به نیمه نهایی مسابقات آن رشته در بازی های المپیک باز ماند. این دیدار در حالی با نتیجه ۴۴ بر ۴۴ در جریان بود که امتیازات ۲ تیم چند بار بررسی شد و مسوولان شمشیربازی ایران اعلام کردند که ناداوری سد راه ایران در صعود به جمع چهار تیم برتر المپیک شده است. دقایقی بعد از این دیدار خبری منتشر شد که رییس کمیته داوران فدراسیون شمشیر بازی رسما از ایران عذرخواهی کرده و اعلام نمود که داوری اوکراینی دیگر اجازه قضاوت در المپیک را ندارد.

با انتشار  این خبر موجی ایجاد شد که ناکامی سابریست ها را به ناداوری نسبت داد. این موج تا حدودی تسکینی بر  عنوان ششم تیم مدعی ایران بود. اما کمتر از یک ساعت از انتشار خبر عذرخواهی رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی نگذشته بود که این سوال شکل گرفت چرا نامه کتبی این دلجویی از ایران منتشر نشد و اگر نامه ای وجود دارد چرا  مسوولان این نامه را در اختیار رسانه ها قرار ندادند؟ هر چند که ته ممکن است این نامه در کیف مسوولان اعزامی باشد و در بدو ورود به ایران آن را منتشر کنند.

اما داستان محرومیت داور اوکراینی زمانی دچار ابهامات فراوان شد که وی یک ساعت کمتر از انتشار خبر محرومیت، قاضی دیدار ایران و آمریکا بود و این موجب شد تا برخی در ادعای ادعای مسوولان ورزش ایران شایبه ایجاد کنند.

تیم ایران در ساعت ۱۲:۵دقیقه به وقت ژاپن به مصاف تیم آمریکا رفت و توانست با حساب ۴۵ بر ۳۶ این تیم را از پیش رو بردارد تا برای کسب عنوان پنجم در برابر رقیب آفریقایی خود قرار گیرد. در اطلاعات منتشر شده این بازی نامی به چشم می خورد که در بازی ایتالیا و ایران نیز دیده می شود.

«گوتسیت وادیم» داور اوکراینی همان داور محروم مورد ادعای مسوولان ورزش ایران است که در ساعت ۱۱:۲۵ دقیقه به وقت توکیو دیدار ایران و ایتالیا را قضاوت کرد و بعد از آن خبر محرومیت وی به صورت گسترده در رسانه های کشور منتشر شد اما او در ساعت ۱۲:۴۵ دقیقه به وقت ژاپن به همراه یک داور مصری قاضی دیدار ایران و آمریکا بود.

 اینکه محرومیت داور اوکراینی چه زمانی اعمال شده برای مخاطبان و اصحاب رسانه علامت سوال بزرگی است که انتشار نامه کمیته داوران  توسط مسوولان فدراسیون شمشیربازی می تواند آن را برطرف کند. شاید هم محر.میت داور اوگرینی آدرس غلطی به اصحاب رسانه بود تا باز انتقادات را از دوش تیم سابر بردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha