امام جمعه گناوه: واقعه غدیر مهمترین رخداد تاریخ شیعه است

گناوه - ایرنا - امام جمعه گناوه گفت: عید غدیر از بزرگ‌ترین عیدهای ویژه جامعه اسلامی و مهم‌ترین رویداد تاریخ شیعه و روز مایوس شدن دشمنان و کافران است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در آیین تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و  رزمندگان سادات و اصحاب رسانه افزود: شیعیان علی (ع) باید سیره و روش آن حضرت را در زندگی خود سرمشق و اسوه قرار دهند و این پیروی در رفتار آنها تجلی کند.

وی بیان کرد: دهه امامت و ولایت فرصتی مغتنم برای معرفی روز مهم غدیر و یاری نام و یاد حضرت علی (ع) است که پیامبر در این روز آن امام همام را به عنوان جانشین خود معرفی کردند.

امام جمعه گناوه با بیان اینکه حضرت علی (ع) دارای فضایل، مناقب و اوصافی است که نمی‌شود آن را توصیف کرد، اضافه کرد: پیام و فلسفه غدیردر جامعه باید برای نسل امروز و آیندگان به نحو شایسته تبیین و انتقال یابد تا نقشه‌های دشمن علیه این واقعه مهم برای همیشه خنثی شود.

                                                                                                                       امام جمعه گناوه: واقعه غدیر مهمترین رخداد تاریخ شیعه است

امام جمعه گناوه افزود: خبرنگاران این شهرستان در تمام عرصه‌ها به خصوص در حوزه فرهنگی و دینی نقش بسیار مهم و بی نطیری ایفا کرده‌اند و شایسته تقدیر هستند.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر گناوه گفت: ۶۰ ویژه برنامه‌ دهه امامت و ولایت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان برگزار شده و تجلیل از سادات و اصحاب رسانه یکی از این برنامه‌ها است.

عبدالحمید شیخی افزود: به منظور گسترش فرهنگ دینی و معنوی و پیام غدیر در جامعه، برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای با در نظر گرفتن وضعیت کرونایی برای حفظ سلامت مردم از سوی ستاد برگزاری مراسم دهه امامت و ولایت این شهرستان پیش بینی و بیشتر در فضای مجازی متمرکز و اجرا شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha