مردم خوزستان عید سعید غدیر خم را جشن گرفتند

اهواز - ایرنا - مردم ولایتمدار خوزستان در شب عید غدیرخم با برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های متنوع به صورت مجازی و حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی به سرور و شادی پرداختند.

به گزارش ایرنا شامگاه چهارشنبه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در نقاط مختلف شهر های خوزستان با حضور در مساجد و حسینیه‌ها با توزیع شربت و شیرینی سالروز ولایت‌مداری مولای متقیان حضرت علی(ع) را جشن گرفتند. 

همچنین به علت محدویت های کرونا و پیشگیری از شیوع این ویروس در برخی نقاط استان این شب باشکوه را با برپایی رژه های موتوری و خودرویی در سطح شهر جشن گرفتند ، دراین رژه خودرویی خودروها با پرچم های رنگین به نام مبارک امام علی(ع) مزین شده بودند.

مساجد، حسینdه ها و پایگاه های بسیج با نورافشانی و مولودی خوانی این ضیافت بزرگ را با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار کردند.

کاروان های خودرویی در نقاط مختلف استان به مناسبت عید غدیر خم، این رویداد بزرگ را به مردم یادآور شدند و افرادی زیادی از این اقدام وزین فرهنگی استقبال کردند.

همزمان با این مناسبت مذهبی ، امشب جشن بزرگ تجدید بیعت با ولایت در ورزشگاه تختی اهواز ساعت ۲۱ برگزار می‌شود .

۱۸ ذی الحجه، سالروز واقعه غدیر خُم است، روزی که جبرییل امین آیه ۷۰ سوره مائده (قرآن کریم) را به پیامبر بزرگوار اسلام(ص) وحی کرد و حضرت محمد مصطفی(ص) در بازگشت از آخرین حج خود، مسلمانانی را که در حج شرکت داشتند در محلی به نام غدیر خم درمیانه راه میان مکه و مدینه جمع و علی ابن ابیطالب(ع) را به عنوان وصی، برادر و جانشین خود معرفی کرد.

از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر خُم به عنوان «دهه ولایت» نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha