برنامه نمایندگان دو و میدانی ایران در المپیک توکیو مشخص شد

تهران- ایرنا- نمایندگان دو و میدانی ایران از صبح جمعه در بازی‌های المپیک توکیو به میدان می‌روند.

‌به گزارش ایرنا، مسابقات رشته دو و میدانی بازی‌های المپیک توکیو از صبح جمعه و با مرحله مقدماتی ماده دو ۱۰۰ متر زنان آغاز می‌شود.

فرزانه فصیحی در گروه ۲ مرحله مقدماتی از ساعت ۴:۳۷ به وقت تهران باید به مصاف دوندگانی از عربستان، نپال، کویت، گوام، چین تایپه، اندونزی، مالزی و لائوس برود. فقط ورزشکارانی که سهمیه یونیورسالیتی کسب کرده‌اند در این مرحله شرکت می‌کنند و دوندگانی که با کسب ورودی المپیک جواز حضور در این مسابقات را به دست آورده‌اند از یک مرحله بالاتر وارد گردونه رقابت می‌شوند.

در میان نفرات حاضر در گروه ۲ مرحله مقدماتی، فصیحی بهترین رکورد شخصی و بالاترین رتبه در رده‌بندی جهانی را دارد و شانس اول صعود از این گروه است. مرحله مقدماتی این ماده در سه گروه برگزار می‌شود و در نهایت سه نفر برتر هر گروه و سریع‌ترین نفر چهارم گروه‌ها، به مرحله اول مسابقات صعود می‌کنند.

از ساعت ۵:۱۵ هم احسان حدادی در گروه A مرحله انتخابی ماده پرتاب دیسک به میدان می‌رود. ۱۶ ورزشکار از جمله دانیل استاهل از سوئد شانس اول کسب مدال طلای مسابقات در همین گروه قرار دارند.

ورزشکاران با ثبت رکورد ۶۶ متری، صعود خود از این مرحله را قطعی می‌کنند. در صورتی که ورزشکاری به این رکورد نرسید اما در میان ۱۲ نفر برتر گروه قرار گرفت، این شانس را دارد که در صورت کسب رکورد بهتر در مقایسه با پرتابگران گروه B، به مرحله بالاتر برود.

حدادی در آخرین مسابقه خود روز ۲۷ تیر ۱۴۰۰ در مسابقات باشگاهی ایران، دیسک را ۵۷ متر و ۴۷ سانتی‌متر پرتاب کرد. او که رکورد آسیا را در اختیار دارد، از مهر ۹۸ تا همین مسابقات به دلایل مختلفی مثل ابتلا به کرونا و مصدومیت در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده بود.

برنامه نمایندگان دو و میدانی ایران در المپیک توکیو مشخص شد

حسن تفتیان دیگر نماینده دو و میدانی ایران در المپیک توکیو است که باید صبح شنبه در مرحله اول ۱۰۰ متر مردان به مصاف رقبای خود برود. هنوز گروه‌بندی این ماده اعلام نشده است.

مهدی پیرجهان هم قرار بود در دو ۴۰۰ متر با مانع المپیک به میدان برود اما به دلیل ابتلا به کرونا این مسابقات را از دست داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha