۷ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۳
کد خبر: 84419652
۰ نفر

برچسب‌ها

داستان دستان کیش

کیش - ایرنا - کتاب داستان دستان کیش روایتی از معرفی صنایع دستی این جزیره توسط اداره امور زنان و با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش تهیه و به همت انتشارات مناطق آزاد تجاری و صنعتی منتشر شده است.

به گزارش ایرنا، این کتاب حاوی معرفی ۳۹ هنر صنایع دستی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی است که هم اکنون آثاری از این هنرها توسط ۱۹۲ بانوی هنرمند جزیره تهیه و در اختیار علاقه مندان این صنعت از سراسر کشور قرار می گیرد.

در مقدمه این کتاب آمده است: صنایع دستی، تبلور عینی فرهنگ و مظاهر هنری و از نوع هنرهای کاربردی و مردمی است که با طرح ها و اصالت های ویژه خود، همیشه همچون عاملی مهم و اساسی در پیکره اقتصاد کشورمان مطرح بوده است.

این صنعت علاوه بر ارزش های معنوی و مفاهیم ژرف فرهنگی و هنری، ظرفیت منحصر به فرد اقتصادی و کارکردهای اجتماعی نیز دارد که شناخت دقیق و هوشمندانه مدیریت جامعه در به فعلیت رساندن آنها می تواند علاوه بر تولید ثروت، دامنه وسیعی از کارآفرینی و نوآوری ها را به وجود آورد.

بر این اساس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش بر ان شده تا با برنامه ریزی اصولی و توجه کاربردی در ایجاد زمینه و بستر مناسب برای معرفی، بهبود کیفیت تولیدات و تقویت بازار فروش صنایع دستی زنان جزیره، این بخش را به عنوان بهترین گزینه برای ایجاد اشتغال توسط زنان کارآفرین، مورد توجه قرار دهد.

گلابتون دوزی، خوس دوزی، صنایع دستی دریایی، پتینه، سرمه دوزی یا ملیله دوزی، گلیم، معرق چرم و کاشی، مکرومه بافی، نقاشی روی پارچه و چرم و چوب، ویترای، هنرهای تجسمی و پته دوزی از جمله صنایع دستی معرفی شده در این کتاب است.

این کتاب ۸۰ صفحه ای در چاپ نخست خود با یک هزار نسخه برای استفاده علاقمندان روانه بازار شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha