۳۱هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان کاشان و آران و بیدگل توزیع شد

کاشان - ایرنا - افزون بر ۳۱ هزار پرس غذای گرم روز پنجشنبه همزمان با عید غدیر خم بین نیازمندان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل توزیع شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشان از طبخ و توزیع بیش از ۱۶ هزار پرس غذا در قالب طرح اطعام غدیر و بیش از ۵۰۰ سبد کالا بین مددجویان این کمیته و مرکزهای نیکوکاری خبر داد. 

امیرحسین شیخ استرکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این غذاهای گرم و بسته‌های غذایی بین مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشان و مرکزهای نیکوکاری تابعه توزیع شد.

وی، ارزش هر سبد کالا را ۵۰۰ هزار تومان عنوان و اضافه کرد: خیران کاشانی همواره جلوه‌ای زیبا از همدلی و مساعدت نوعدوستانه و مومنانه خود را بویژه در بزرگداشت عید بزرگ غدیر به منصه ظهور می‌گذارند.

به گفته وی، ۶ هزار خانوار در مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشان زیر پوشش هستند که سه هزار و ۸۰۰ خانوار آن از شهر کاشان و بقیه در منطقه راوند هستند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) آران و بیدگل نیز از توزیع ۱۵ هزار پرس غذای گرم در روز عید غدیر بین نیازمندان این شهرستان خبر داد.

حسن اسماعیلی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه این تعداد غذا در نقاط مختلف شهرستان آران و بیدگل از سوی انجمن های خیریه توزیع شد، افزود: انجمن خیریه حامیان سفیدشهر هفت هزار پرس غذا، خیریه کریمان یزدل چهار هزار پرس، موسسه ولایت آران و بیدگل ۲ هزار پرس و انجمن ۱۴ معصوم ابوزیدآباد حدود ۲ هزار پرس غذا در روز عید غدیر آماده و توزیع کرد.

وی ادامه داد: هزینه نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومانی اجرای این عمل خیر و خداپسندانه از سوی نیکوکاران و خیران آران و بیدگل تامین شد.

وی همچنین از توزیع بسته های غذایی بین سادات بی بضاعت این شهرستان در روز عید غدیر خبر داد و گفت: ارزش این بسته های غذایی در مجموع ۵۰ میلیون تومان است که از کمک‌های خیران و مرکزهای نیکوکاری شهرستان تامین شده است.

توزیع ۳۰ کولر آبی بین نیازمندان آران و بیدگل

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) آران و بیدگل اظهار داشت: ۳۰ کولر آبی با کمک نیکوکاران و خیران آران و بیدگل تهیه شده است که یکشنبه هفته آینده بین ۳۰ نیازمند شهرستان توزیع خواهد شد.

وی افزود: ارزش این تعداد کولر حدود ۱۰۰ میلیون تومان است که نیمی از اعتبار خرید، خیران و بقیه را نهادهای انقلابی تامین اعتبار کرده‌اند.

اسماعیلی روز گذشته هم از اهدای ۱۴ سری جهیزیه به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان به نوعروسان مددجوی این نهاد در دهه ولایت و در آستانه عید غدیر خم خبر داده بود.

به گفته وی، نزدیک به ۲ هزار و ۳۰۰ خانوار در آران و بیدگل زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha