۷ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۲
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84419629
۰ نفر

برچسب‌ها

غدیر ولایت را برای همیشه در تاریخ تثبیت کرد

کرمان - ایرنا - کارشناس مذهبی و مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گفت: عید غدیر رسالت را به امامت متصل و امر ولایت را برای همیشه در تاریخ تثبیت و جاودانه کرد.

محمد فیروزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت واقعه غدیر خم در اسلام افزود: پیامبر اکرم(ص) از ابتدای ماموریت برای ترویج اسلام سختی زیادی متحمل شدند و در آخرین حج خود با معرفی حضرت علی (ع) به جانشینی خود رسالتش را تکمیل کرد.

وی تصریح کرد: پیامبر (ص) در روز عید غدیر زمانی امام علی (ع) را به جانشینی و ولایت جامعه مسلمین برگزیدند و انبوه جمعیت حاضر نیز با ایشان بیعت کردند و حجت برای همه تمام شد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به تبلیغات منفی بر ضد ولایت امیر المومنین (ع) در طول تاریخ تاکید کرد: وظیفه ما این است با انجام دادن کارهای هر چند کوچک مانند عیدی دادن به کودکان فلسفه و علت غدیر را نسل به نسل زنده نگه داریم.

وی بیان کرد: تبیین واقعه غدیر از طرق مختلف برای جوانان باید در اولویت قرار داشته باشد تا حقانیت و اهمیت این نقطه سرنوشت ساز از تاریخ اسلام کمرنگ نشود.

فیروزی با اشاره به انجام امور مستحب و خیر در عید غدیر افزود: مومنان می توانند با انجام نذری و اطعام بستگان، مستمندان و نزدیکان، هدیه دادن در خانواده ها، صله رحم  و بازدید و تکریم سادات رفتن برکت و معنویت این عید مهم را در جامعه افزایش دهند.

وی با اشاره به اینکه امسال شرایط کرونا موجب محدودیت هایی برای برگزاری تجمعات عید غدیر شده است اظهار داشت: جشن ها و تجمعات محدود اگر با رعایت مسائل بهداشتی باشد، امکان برگزاری دارد، این عید را حتی با نصب یک پرچم و شعار مذهبی می توان گرامی داشت.

مداح اهل بیت (ع) و کارشناس مذهبی ادامه داد: برای بازگو کردن فضائل امیرالمومنین(ع) از کارهای ابتکاری مانند خطبه های آن امام بزرگوار از طریق فضای مجازی ارسال کنیم تا افراد با اندیشه و سیره ولایت آشنا شوند و راهنمایی در زندگی است.

وی گفت: عید غدیر در همه نقاط جهان به عنوان عید مهم اسلامی و شیعی گرامی داشته می شود و این در حالی است که دشمنان هر توطئه ای را از صدر اسلام بکار گرفتند تا مسئله غدیر از یادها برود، اما با جانشینی امام علی (ع) ضمن اینکه دین تکمیل شد و نقشه آنها تا به امروز نقش بر آب شده است.

فیروزی تاکید کرد: عید غدیر خم نقطه وحدت شیعیان و اهل سنت است و باید بر نقاط مشترک بین مسلمانان تاکید شود تا شاهد افتراق و دوری پیروان پیامبر گرامی اسلام از یکدیگر نباشیم.

وی افزود: امروز در سایه ولایت این دستاورد بزرگ غدیر، جامعه اسلامی ما به سمت گسترش محبت و فضائل اهلی بیت(ع) می رود، بنابراین بر همه واجب است تا هر چند اندک این عید را پاس بدارند.

این کارشناس مذهبی در خصوص لزوم ورود اساتید و کارشناسان حوزه و دانشگاه برای تبیین و تبلیغ واقعه غدیر خم اظهار داشت: خوشبختانه علاوه بر قرآن کریم، منابع فقهی و استدلالی بسیار قوی در رابطه یا جانشینی امیرالمومنین(ع) در روز عید غدیر وجود دارد که با استفاده از رسانه ها و کتاب ها و همچنین سخنرانی به آگاهی عممی برسد.

وی بیان کرد: عید غدیر خم با ولایت گره خورده است و همه باید توجه داشته باشیم، ولایت اهل بیت(ع) و در زمان غیبت ولایت فقیه نقش بسیار مهمی در راهگشایی امور جامعه اسلامی دارد که نمونه عینی آن در طول حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی قابل مشاهده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha