۷ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱:۳۰
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 84419610
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

جدول خاموشی احتمالی ۷ مرداد مازندران

ساری – ایرنا - شرکت‌های توزیع برق مازندران و غرب این استان برنامه خاموشی‌های احتمالی ۷ مرداد را در حالی منتشر کردند که به نظر می‌رسد کاهش دمای هوا در نوار شمالی و برخی مناطق دیگر کشور سبب شده پس از پنج روز اعمال خاموشی، دست‌کم تا فردا از تعداد نوبت‌های خاموشی با برنامه کاسته شود.

به گزارش ایرنا، خاموشی با برنامه که در قالب طرحی سراسری به منظور پایداری شبکه و کنترل مصرف برق در شرایط پیک مصرف با دستور مرکز کنترل شرکت توانیر به مدت ۱۲۰ دقیقه در هر نوبت و تا زمان عادی شدن مصرف اعمال می‌شود، پس از پنج روز اعمال خاموشی در مازندران، به دلیل کاهش دما و ختک شدن هوا  طی روزهای اخیر به دلیل افزایش مصرف به دو نوبت در روز ۶ مرداد با تعداد کمتری انجام شد.

 با این حال اظهارات مسئولان صنعت برق کشور، مصرف برق همچنان بیش از ۶۰ هزار مگاوات و  بالاتر از میزان تولید است و به همین دلیل احتمال اعمال خاموشی روزانه دست‌کم تا پایان مرداد ادامه دارد. بر این اساس نیز انتشار برنامه‌های خاموشی احتمالی در هر روز همچنان در دستور کار شرکت‌های توزیع برق در استان‌های مختلف قرار دارد. شرکت‌های توزیع برق مازندران و غرب مازندران نیز برای روز پنجشنبه ۷ مرداد جدول خاموشی‌های احتمالی روزانه را برای مناطق مختلف این استان منتشر کردند.

در فایل‌های پی‌دی‌اف PDF زیر جدول خاموشی احتمالی تمام شهرستان‌های مازندران برای روز چهارشنبه ۶ مرداد اعلام شده است. برنامه خاموشی‌ شهرستان‌های زیر پوشش شرکت توزیع برق مازندران (گلوگاه تا فریدونکنار) در قالب یک فایل پی‌دی‌اف PDF و شهرستان‌های زیر پوشش شرکت توزیع برق غرب مازندران شامل رامسر، تنکابن، عباس‌آباد، کلاردشت، چالوس، نوشهر، نور و محمودآباد هر کدام در فایلی مجزا قابل دسترسی است.

در انتهای جدول خاموشی‌های احتمالی ۷ مرداد شهرستان‌های زیر پوشش شرکت توزیع برق مازندران یک جدول قرمز رنگ نیز قرار داده شده که برنامه احتمالی خاموشی‌های رزرو یا نوبت دوم مشترکان برای کنترل مصرف برق در استان است.

شرکت توزیع برق مازندران

(گلوگاه تا فریدونکنار)

 عباس‌آباد چالوس

رامسر

نوشهر کلاردشت

تنکابن

نور محمودآباد

طبق اعلام شرکت توزیع برق مازندران، تکرار آدرس‌ها به منزله خاموشی احتمالی در صورت عبور از سقف پیک مصرف است و هرگونه خاموشی دیگر خارج از این برنامه به دلیل اتفاقات و رخدادهای لحظه‌ای در شبکه حادث می‌شود و مشترکان محترم می‌توانند آن را به اتفاقات شبکه امور به شماره ۱۲۱ اطلاع دهند.

زمان خاموشی‌های احتمالی برای مدیریت مصرف برق علاوه بر سامانه «برق من» با انتشار جدول‌هایی توسط شرکت‌های توزیع برق نیز اعلام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha