عید غدیر روز اکمال دین و تحقق حاکمیت الهی - سعید اوحدی

تهران - ایرنا - غدیر صرفاً واقعه‌ای تاریخی نیست بلکه این نام مقدس عنوان عقیده و اساس دین است.

غدیر یک تفکر بالنده در تداوم و تلاقی خط رسالت و امامت است که تشنگان راه حقیقت و دین‌مداران حق‌طلب را سیراب می‌کند و آنها را در صراط راستین استوار و مستحکم نگه می‌دارد.
عظمت و اهمیت بی‌بدیل این رخداد تاریخ‌ساز و سرنوشت‌ساز نیز در تعیین مسیر و ترسیم صراط مستقیم سعادت و رستگاری در دنیا و آخرت برای همه مسلمانان است.

از همین‌رو بایسته و شایسته حداکثر تکریم و تعهد به پایبندی همه‌جانبه به الزامات طی طریق در مسیر نورانی ولایت، به عنوان رکن اصلی اقتدار، اعتلا و پیروزی امت اسلام در همه اعصار و در همه نسل‌هاست.
غدیر، اتمام حجت و اتمام نعمت رسول اکرم (ص) با همه نسل‌ها در آینده است که شرط بنیادین و راه بی‌تزلزل و بی‌شکست نصرت الهی و نجات بشریت را متذکر شده است.

بر این پایه است که غدیر و ابلاغ پیام پیامبر اسلام (ص) در آن نقطه عطف بزرگ تاریخی، در واقع ضامن تحقق سایر پایه‌های اسلام و پشتوانه عینی رستگاری همه جهان اسلام است که همانا التزام به صراط مستقیم امامت و حبل المتین ولایت است.
این روز به دلیل عظمت پیام بزرگ آن که همانا پیام تحقق حاکمیت الهی است به عنوان روز اکمال دین و یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان نامیده شد که ثمره آن تداوم راه حق‌طلبی و صلح و عدل و آرامش حقیقی جهانی است.

روز غدیر را باید به منزله باشکوه‌ترین روزی دانست که به وسعت همه روزها در جهان گسترده شد و در آن پیام حق یعنی معرفی امام و پیشوای مسلمین در جهت یکتا پرستی و وحدانیت انجام شد و بدین وسیله به گفته قرآن با این اتفاق دشمنان از مقابله و به انحراف رفتن دین اسلام ناامید شدند.

به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) «مسئله‌ی غدیر مسئله‌ی ایجاد یک شاخص است، یک معیار و میزان است. تا آخر دنیا مسلمانان می‌توانند این شاخص را، این معیار را جلوی خودشان قرار بدهند و تکلیف مسیر عمومی امت را معین کنند.»

در این مسیر و رسالت همگانی و همه زمانی، بی‌گمان خالص‌ترین رهروان این طریق صلاح و سعادت، شهدا و ایثارگران‌اند که عالی‌ترین جلوه‌های بی‌بدیل ولایت پذیری و بصیرت و ایثار را، به ویژه در طول تاریخ انقلاب اسلامی، جلوه‌گر ساختند و عظیم‌ترین منبع و پشتوانه حراست از این تکلیف بزرگ الهی بوده‌اند و در برابر دیدگان جهانیان با تمام بود و وجود و با نثار جان و هستی خود حقانیت این حکمت بزرگ الهی را نمایان ساختند.
ضمن تبریک این عید بزرگ الهی به تمامی مسلمانان به ویژه به جامعه بزرگ و گرانقدر خانواده‌های شهدا و ایثارگران و سادات معظم این جامعه گرانقدر، از پروردگار متعال می‌خواهم همواره یاور و رهنمای همه رهروان صدیق این صراط سعادت و رستگاری در پایبندی به تکالیف الهی بالاخص انجام تمام تکالیف مرتبط به فرضیه ولایت‌پذیری باشد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha