سه هزار میلیارد ریال برای پنج طرح عمران شهری اراک تخصیص یافت

اراک - ایرنا - سخنگوی شورای اسلامی پنجم اراک گفت: سه هزار میلیارد ریال برای اجرای همزمان عملیات پنج تقاطع غیر همسطح در این کلانشهر پیش‌بینی شد که از مهمترین آن تکمیل عملیات طرح میدان مقاومت است که با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد همراه است و هفته آتی روگذر آن بهره‌برداری می‌شود.

«سعید نادری» شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: تقاطع غیر همسطح میدان امام حسین( ع)، بزرگراه شهید آنجفی با تقاطع فراهان و مسیر غیرهمسطح امام خمینی(ره) در ورودی شهر اراک از دیگر طرح‌های مهم عمرانی شهر اراک است که در اسرع وقت عملیات اجرایی این طرح ها کلید می‌خورد.
وی، اتمام طرح‌های نیمه تمام مدیریت شهری را اولویت اقدامات شورای پنجم اسلامی شهر اراک عنوان کرد و گفت: تقاطع میدان ورزش به‌عنوان بزرگ‌ترین طرح غیر همسطح کشور و همچنین پل شریعتی با اختصاص یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار، طرح شهید صیدی با اعتبار ۶۴۰ میلیارد ریال، و مسیر علم الهدی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال، پارک بانوان با منابع مالی۱۰۰ میلیارد ریال و اجرای طرح پیاده راه امیرکبیر درمدت خدمات اجرایی  این شورا بهره‌برداری شد و برخی طرح ها نیز  در حال انجام است.
سخنگوی شورای اسلامی پنجم  شهر اراک  بهبود خدمات  شهری و مسایل زیست محیطی، ایجاد زمین‌های چمن و سالن‌های  ورزشی در مناطق حاشیه شهر، ارتقای نظام جمع آوری پسماند شهری، حفظ و نگهداری فضای سبز، ایجاد پارک‌های محله‌ای، اجرای طرح گردشگری گردو و همچنین باغ ایرانی در منطقه الهیه و بازسازی دیوار ساحلی شهر اراک را از دیگر اقدامات انجام شده در عمر چهار ساله این شورا عنوان کرد.
نادری تصریح کرد: شفاف‌سازی عملکرد و فعالیت‌های شورای اسلامی پنجم  اراک، راه اندازی سامانه عیان در شهرداری اراک، پیگیری مطالبات جامعه هنرمندان و سمن‌ها ی استان در کمیسیون فرهنگی شورا، صدور مجوز برای املاک قولنامه‌ای شهر اراک به‌ویژه در مناطق حاشیه شهر را از دیگر اقدامات عنوان کرد.
وی، با اشاره به اجرای طرح جامع ترافیک شهر اراک نیز گفت: این طرح در شورای ترافیک استان مصوب و به وزارت راه و شهرسازی روانه شده که در قالب آن  اجرای ۲ خط بی آر تی، ساماندهی و نوسازی سیستم حمل و نقل شهری و همچنین گسترش فرهنگ دوچرخه سواری به‌عنوان یکی از الگوهای حمل و نقل شهری به‌منظور حفظ سلامت شهروندان لحاظ شده است که می‌طلبد  این طرح به تایید و تصویب برسد.
عضو شورای اسلامی شهر اراک اظهار داشت: در این بازه زمانی بودجه مدیریت شهری به سمت و سوی محله‌محور معطوف شد چرا که اعتقاد است بودجه شهرداری باید با توجه به نیاز و کاستی های مناطق  شهر هزینه شود.
نادری، ایجاد  و ساماندهی دفترچه تعرفه عوارض شهرداری را از دبگر اقدامات شورای اسلامی اسلامی اراک بیان کرد و افزود: این اقدام در راستای ایجاد عدالت محوری  و ارایه خدمات به شهروندان متناسب با نیازهای محله، جلوگیری از فساد و شفاف بودن عوارض دریافت شده از شهروندان انجام شد.
وی، در خصوص اجرای طرح ۲۴ متری نیز بیان کرد: در طرح جدید معبر ۲۴ متری اقدامات اولیه ترافیکی انجام شده و طرح آماده عملیاتی شدن است که پس از تصویب در کمیسیون ماده پنج در سه هفته آتی کلید می‌خورد.
سخنگوی شورای  اسلامی پنجم شهر اراک افزود : در متمم بودجه، میزان اعتبار بودجه مدیریت شهری اراک  از یک‌هزار و ۱۲۳میلیارد تومان به یک هزار و ۱۱۹۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر بیش از ۵۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha