اهتمام مجموعه اجرایی خوزستان بر رفع مشکلات شهرستان های درگیر تنش آبی

اهواز - ایرنا - مدیرکل سیاسی، انتخابات استانداری خوزستان گفت: مجموعه اجرایی استان در راستای رفع و پیگیری مشکلات مربوط به اهالی شهرستان های مشمول تنش های آبی اهتمام خود را به کار گرفته است.

به گزارش ایرنا حبیب اله فصل اله پور چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات کم آبی کشاورزان و دامداران شهرستان هویزه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: طبق دستور استاندار مقرر شد مشکلات شهرستان هایی که دچار تنش های آبی شده اند از نزدیک بررسی و برای رفع آن چاره اندیشی شود.

وی افزود: در راستای فعالیت های استاندار خوزستان و با پیگیری هایی که در هیات دولت انجام شد مصوبات قابل توجهی برای بهبود وضعیت کشاورزان و دامداران استان به تصویب رسید که بسیار مفید خواهد بود.

مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری خوزستان گفت: این مصوبات شامل اختصاص چهار هزار میلیارد ریال جهت مقابله با تنش های آبی در سطح شهرستان ها و چهار هزار میلیارد ریال به منظور جلوگیری از نفوذ آب دریا در اراضی کشاورزی است.

وی ادامه داد: همچنین اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال به منظور مقابله با آفت های جنگلی و ۵۰۰ میلیارد ریال جهت تامین علوفه و تامین آب دام های سنگین از دیگر مصوبات پیش بینی شده است.

فضل اله پور گفت:  در جلسه امروز به نقطه نظرات متنفذین، شیوخ و مردم شهرستان هویزه پرداخته شد و مشکلات شهرستان به خوبی بیان شد.

وی گفت: قطعا همراهی مردم با دولت، در رفع موانع و مشکلات بسیار مفید است اگرچه مسئولان همواره خدمتگزار مردم هستند.

مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری خوزستان با اشاره به پروژه آبرسانی به روستای جفیر  این شهرستان و تاسیسات آب امام علی (ع) که به زودی وارد مدار قرار می گیرد گفت: اگر برخی اقدامات زودتر توسط دستگاه های اجرایی و وزاتخانه های مربوطه انجام می شد امروز باید شاهد رفع موانع کم آبی در شهرستان بودیم.

وی افزود: ما به دنبال پوشاندن کمبودهای استان نیستیم بلکه باید تلاش کنیم تا این کاستی ها برطرف شده و آنچه برای رفع این کمبودهای نیاز است مطالبه شود.

کاهش آورد آب در پشت سدها و رودخانه های خوزستان باعث تنش آبی در خوزستان به ویژه در شهرهای جنوبی و غربی استان شده است.

شهرستان های هویزه و دشت آزادگان با کاهش ۴۵ درصدی آب پشت سد کرخه، نسبت به یک دوره گذشته با بحران جدی آب مواجه شده و کشاورزان و دامداران این مناطق متحمل ضرر و زیان زیادی شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha