تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران قزوینی آغاز شد

قزوین- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: همزمان با عید سعید غدیر خم مرحله اول تزریق واکسن خبرنگاران و عکاسان قزوینی روز پنجشنبه /امروز/ در مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین آغاز شد.

به گزارش ایرنا، محمد حسن ارداقیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس سند ملی واکسیناسیون و با هماهنگی به‌عمل آمده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
خبرنگاران میدانی و خبرنگارانی که در نشست‌ها و برنامه‌های خبری حضور پیدا می‌کنند در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار دارند.
وی اظهار داشت : برای تزریق مرحله نخست واکسن خبرنگاران، اسامی و کد ملی آنها از رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونای استان قزوین درخواست شده و واکسیناسیون افراد براساس این لیست انجام می‌شود.
 ارداقیان با بیان اینکه ۱۴۰ نفر از اصحاب رسانه استان در مرحله اول واکسینه خواهند شد، تصریح کرد: هم اکنون دو نوع واکسن سینوفارم و برکت وجود دارد و محدودیتی نیز در نوع تزریق واکسن نداریم .
وی یادآورشد : اهالی رسانه به ویژه خبرنگاران و عکاسان همواره در ردیف مشاغل پرخطر و آسیب‌پذیر جامعه قرار دارند و این قشر پر تلاش و مسوولیت‌پذیر از زمان شیوع ویروس کرونا از هیچ تلاشی برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به آحاد جامعه دریغ نکرده‌اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با بیان اینکه از ابتدایی اجرای طرح واکسیناسیون در استان ۱۷۰ هزار دوز واکسن به جامعه هدف  تزریق شده است ، اضافه کرد  که  ۱۲۸ هزار و ۲۵۷ دز مرحله اول  و ۴۱ هزار و ۸۸۸ دز نیز در مرحله دوم تزریق شده است .
وی یادآور شد : ۹۳۸ هزار نفر جزو جامعه  هدف در سطح استان قزوین هستند که تاکنون موفق به واکسینه ۱۴ و نیم درصد از این افراد شدیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha