۶۲۰ مخزن  آب در مناطق کم آب خوزستان نصب شد

اهواز - ایرنا - رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: تمهیدات لازم جهت ارسال یک هزار مخزن ثابت آبرسانی به خوزستان اندیشیده شده که اکنون ۶۲۰ مخزن ثابت با حجم هزار و ۲ هزار لیتری وارد در مناطق کم آب استان نصب شده و در روزهای آینده نیز ۳۸۰ مخزن دیگر به خوزستان می رسد.

به گزارش ایرنا سردار محمد زهرایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح های آب رسانی بسیج سازندگی سپاه ولی عصر خوزستان در منطقه جفیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تنش آبی خوزستان به دلیل عدم صحیح تنظیم آب در بالادست ایجاد شد و در رهاسازی آب از ورودی ها و خروجی ها نیز مدیریت خوبی صورت نگرفت که حاصل آن بحران های بود که برای این استان ایجاد شد.

وی افزود: روستاهای خوزستان از سال‌های گذشته با بی آبی مواجه بوده و با تانکر آبرسانی می شدند که نیازمند کارهای زیربنایی و زیرساختی است.

رییس سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: مردم خوزستان در هشت سال دفاع مقدس از کیان این نظام اسلامی دفاع کردند و در سیل ۹۸ نیز پیر و جوان در سوسنگرد و حمیدیه و نقاط مختلف این استان به نوعی ایستادگی و مقاومت دیگری را از خود نشان دادند.

سردار زهرایی تصریح کرد: در روزهای نخست بحران بی‌آبی در خوزستان گروه‌های جهادی، بسیج سازندگی و سپاه های استانی ارسال آب معدنی به این استان را در اولویت قرار دادند و در ادامه آبرسانی با تانکر برای آب شرب و احشام آغاز شد.

وی اظهار داشت: از ابتدای کار حدود ۶۰ تانکر ۳۰ هزار لیتری سیار وارد منطقه شده و در روستاهای مختلف تحت مدیریت بسیج سازندگی آبرسانی به مناطق را آغاز کردند و ضمن افزایش تانکرهای آبرسان، این خدمت همچنان ادامه دارد.

مسئول بسیج سازندگی گفت: سپاه ولیعصر خوزستان با تشکیل قرارگاه آبرسانی حضرت عباس(ع) اقدام موثری برای ساماندهی آبرسانی به خوزستان کرد و با این اقدام آبرسانی معنای عمیق تری پیدا کرده است.

وی گفت: در شرایط بحرانی کارهای کوتاه مدت تأثیرگذار است اما در بخش بلندمدت باید زیرساخت های آبرسانی به مناطق دچار تنش آبی تقویت شود.

سردار زهرایی بیان کرد: اگر بخواهیم مشکل کم آبی یا بی آبی خوزستان حل شود، راهکار آن ایجاد مجتمع های آبرسانی است؛ کاری که اکنون شرکت آبفا در قالب یک توافق البته در مقیاس کوچک با بسیج سازندگی انجام داده است.

وی گفت: در منطقه جفیر ۹ کیلومتر لوله کشی برای آبرسانی توسط بسیج سازندگی به صورت جهادی و غیرانتفاعی کار شده و همین عملیات در ۹ شهر دیگر  خوزستان در کوتاه مدت با کیفیت بالا انجام می شود و این یک کار مبنایی زیرساختی برای مردم روستاهای خوزستان است.

پیش از این فرمانده کل سپاه پاسداران روز شنبه نیز به منظور رسیدگی به مشکلات بخش آب و همچنین بررسی خدمت رسانی سپاه در روستاهای خوزستان، به این استان سفر کرد. سرلشکر حسین سلامی همچنین در این سفر با برخی عشایر و خانواده‌های آسیب دیده از تنش آبی در خوزستان دیدار و مشکلات آنها را بررسی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha