رالی‌تور گردشگری در مسیرهای اورامانات و راه‌آهن سراسری برگزار شود

تهران - ایرنا - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به ثبت جهانی راه‌آهن سراسری ایران و منظر فرهنگی اورامانات‌/‌هورامان گفت: این دو پرونده که ثبت جهانی شدند، مسیر هستند و این قابلیت وجود دارد که رالی تور گردشگری در این دو مسیر اجرا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی‌اصغر مونسان روز چهارشنبه در نشست با مدیرعامل و اعضای هئیت‌مدیره و مجمع کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی افزود: انتظار داریم که این اقدامات خوب تداوم یابد و چند پروژه مهم نیز از سوی این شرکت با هدف کمک بیشتر به حوزه گردشگری تعریف و اجرایی شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، افزود: ماموریت اصلی کانون این است که با استفاده از ظرفیت‌های مرتبط با حوزه اتومبیل‌رانی به رونق حوزه گردشگری کمک کند، خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی از سوی کانون انجام شده که برگزاری رالی‌تورها تنها یک نمونه است و من انتظار دارم این موضوع با جدیت بیشتری پیگیری شود و برگزاری رالی‌تورهای گردشگری با اطلاع‌رسانی بیشتر و در سطح گسترده‌تر ادامه یابد.

مونسان در ادامه با تبریک ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات و  هورامان و راه‌آهن سراسری ایران گفت: خوشبختانه این دو پرونده به اسم ایران ثبت جهانی شده و هر دو پرونده در حقیقت مسیرهایی هستند که در یونسکو ثبت شده‌اند.

وی به برگزاری رالی‌تورهای مختلف از سوی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی از جمله رالی خودروهای تاریخی و کلاسیک اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری این گونه رالی‌ها می‌تواند باعث تقویت نشاط اجتماعی شود؛ ضمن این که به‌طور حتم برگزاری رالی‌تور در منطقه اورامانات - هورامان باعث معرفی هرچه بیشتر این منطقه، رونق گردشگری و افزایش حضور گردشگران می‌شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین به گزارش مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در این جلسه اشاره کرد و توضیح داد که  ظرفیت‌های بسیار خوبی در کانون وجود دارد و اعتقاد من این است که باید کارهای اساسی در این مجموعه انجام شود.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون اقدام های خوبی انجام شده و گزارش خوبی را نیز مدیرعامل کانون ارائه کرد. من از تک تک مدیران و کارکنان کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به سهم خودم تشکر می‌کنم و برای همه آن‌ها روزهای خوبی را آرزو می‌کنم.»

همچنین حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در این نشست با ارائه گزارشی از مهمترین اقدام ها و فعالیت‌های چهار ساله کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، گفت: کانون از سال ۱۳۱۴ تاسیس شده و با ده‌ها سال تجربه در خصوص برگزاری انواع مسابقات اتومبیل‌رانی، رالی و برپایی نمایشگاه، کمپینگ، صدور اسناد بین‌المللی رانندگی و خودرو، امداد خودرو، خدمات مسافرتی و گردشگری و... جزو شرکت‌های برتر و با سابقه در سطح ملی و بین‌المللی است.

وی افزود: در هر دو حوزه اتومبیل‌رانی و گردشگری در کانون اقدامات بسیار خوبی در چهار سال گذشته انجام شده و گواهی‌نامه بین‌المللی که از سوی این شرکت ارائه می‌شود، در ۱۸۵ کشور دنیا معتبر است.

در این نشست محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و منابع، ولی تیموری معاون گردشگری کشور، علیرضا ایزدی مدیرکل حوزه وزارتی و بین‌الملل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و تعدادی از اعضای هئیت‌مدیره و اعضای مجمع کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی حضور داشتند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha