چهار بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های خراسان شمالی جان باختند

بجنورد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: در ۲۴ساعت گذشته چهار نفر بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان باختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: همچنین در همین مدت ۹۱ جدید با آمازیش قطعی بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند.
به گفته وی هم اکنون  ۴۰۸ بیمار دارای علایم کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند و دو سوم تخت های بیمارستانی ویژه این بیماران نیز پر شد و با روند فعلی احتمال تکمیل طرفیت این تخت ها نیز وجود دارد.

وی ویژه عادی انگاری، عدم رعایت مسائل بهداشتی،  نزدن ماسک در مجامع عمومی ،برگزاری و شرکت در دورهمی ها و،مراسم عزا و عروسی و رفتن به سفر  را از دلایل اصلی در اوج گیری موج پنجم کرونا در این استان اعلام کرد.

دبیر استانی مبارزه با کرونا افزود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان شدیدا کاهش یافته و در برخی از شهرستان ها رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک بسیار کم است.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، ۷۲ هزار دوز واکسن از آغاز واکسیناسیون کرونا تا کنون در این استان تزریق شده است.

استان خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشته است و از هفته جاری وارد موج پنجم بیماری کووید ۱۹ و سویه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی شد.

براساس آمار رسمی در تابستان سال جاری ( اول تیر تا ۶ مردادماه) ۸۴نفر در استان خراسان شمالی براثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از هشت شهرستان، سه شهرستان بجنورد، اسفراین و شیروان که ۷۵ درصد از جمعیت حدود ۹۰۰ هزار نفری این استان را در خود جای دادند، در وضعیت قرمز، شهرستان مانه و سملقان، جاجرم و راز و جرگلان در وضعیت نارنجی و  گرمه و فاروج نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha