کشف هفت هزار و ۳۵۰ دستگاه رمزارز غیرمجاز در خوزستان

اهواز-ایرنا-معاون امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت : هفت هزار و ۳۵۰ دستگاه استخراج رمز ارز از ابتدای شروع فعالیت رمز ارزها در استان تاکنون در شبکه برق تحت پوشش منطقه کشف و جمع آوری شده است.

سیاوش کریمی چهارشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور ، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : سالانه  شاهد افزایش رشد چهار درصدی مصرف برق هستیم که امسال در فروردین و اردیبهشت حدود ۲۰ درصد رشد غیرعادی داشته ایم ، که پس از بررسی‌ ها  علت این افزایش، استفاده فراگیر از دستگاه های تولید رمز ارز در شبکه برق اعلام شد . 

وی با بیان اینکه تولید برق متاثر از افزایش دمای هوا و کاهش بارش هاست خاطرنشان کرد : وقتی بارندگی کم شود و مخزن سدها طبق نیاز، آبگیری نشود این نگرانی به وجود می آید که در ادامه تابستان، ممکن است آب پشت سدها کم شود و ظرفیت تولید برقابی را از دست بدهیم.

معاون امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به علت افزایش بار در شبکه ، افزود :  افزایش دما و بار مصرفی در دستگاه های سرمایشی باعث بالا رفتن مصرف در شبکه شد.

کریمی ادامه داد: در تمام بخش های صنعت، کشاورزی و حتی خانگی این روند در حال افزایش بود، که  مصوباتی جهت شناسایی و جمع آوری دستگاه های رمز ارز غیر مجاز انجام شد و این دستگاه ها با همکاری نهادهای امنیتی و انتظامی و قضایی، جمع آوری شد و همچنان در حال کشف این دستگاه های غیرمجاز هستیم. 

وی گفت: در شهرستان‌های بهبهان، دزفول، آبادان و اهواز استفاده از ماینر بیش از شهرستان‌های کوچک است.

معاون امور مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خوزستان خاطرنشان کرد :  خوشبختانه قانونی برای عدم فعالیت دستگاههای رمزارز مجاز در ماه های گرم سال تصویب و اجرا شد.
کریمی تصریح کرد : برای کاهش مصرف برق ، مواردی همچون جمع‌آوری دستگاه های رمزارز، کنترل مصرف در ساعات اداری و صدور بخشنامه ممنوعیت کولر گازی در اکثر استان‌ها به جز استان‌های گرمسیر مثل خوزستان و بوشهر، مطرح و اجرایی شد .

وی گفت: همچنین در۲ تا سه هفته اخیر، مصرف برق ادارات با همکاری بسیج و سپاه کنترل شد و  در حوزه برق خانگی خاموشی نداشتیم و بیشتر در حوزه صنایع، کشاورزی، بخش اداری، معابر و جمع آوری ماینرها خاموشی های با برنامه ای ارائه شد که در نهایت  منجر به مدیریت مصرف برق مشترکین شد.

صرفه جویی یک هزار و ۲۰۰ مگاواتی مصرف برق در خوزستان

معاون اجرایی سپاه حضرت ولیعصر(عج)خوزستان در حاشیه این رزمایش به خبرنگار ایرنا گفت : همکاری سپاه و بسیج با شرکت توزیع نیروی برق خوزستان باعث شده یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ مگاوات در مصرف برق صرفه جویی شود.

سرهنگ پاسدار عادل ساری با بیان اینکه خوزستان بعد از تهران، بزرگترین مصرف کننده برق کشور است ، گفت : بسیج کارگری با تکیه بر پیشرفت علم، پیشنهاد داده که برخی شرکت‌های بزرگ در استان خوزستان در تامین برق موردنیاز خود، خودکفا شوند.

وی ادامه داد : چنانچه این شرکت‌ها  از  ژنراتورهای تولید برق استفاده کنند کمک بزرگی به صنعت برق شده و از افتادن به به چالش بی برقی نیز رها خواهیم شد .

رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور با محوریت مصارف ادارات، صنوف، کسبه و جلب مشارکت مشترکان خانگی (طرح شهید عباسپور ) در شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با حضور سرداران سپاه حضرت ولیعصر خوزستان(عج) و ارتباط زنده با مدیرعامل شرکت توانیر و معاونت عملیات بسیج کل کشور برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha