پرداخت ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان و دامداران خوزستانی

اهواز - ایرنا - مدیرکل سیاسی استانداری خوزستان گفت: باقی مانده خسارات سیلاب ۱۳۹۸ خوزستان که به میزان ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است از فردا به حساب کشاورزان و دامداران واریز می شود.

به گزارش ایرنا حبیب اله فضل اله پور روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات کشاورزان و دامداران شهرستان دشت آزادگان در فرمانداری این شهرستان افزود: ۶۳ درصد از خسارات سیلاب سال ۹۸ به حساب کشاورزان و دامداران پرداخت شده و ۳۷ درصد باقی مانده با مصوبه اخیر هیات دولت پرداخت می‌شود.

وی افزود: از مردم دشت آزادگان تشکر می کنم که در این هوای گرم همواره در کنار ما بودند و به روند تسریع حل مشکلات شهرستان کمک کردند. خوشبختانه با تلاش استاندار مصوبات قابل توجهی به استان ابلاغ و تخصیص داده شد که این موضوع بسیار مهم است.

مدیرکل سیاسی استانداری خوزستان گفت: این مبالغ از سوی دولت برای حل مشکلات مردم استان و از جمله دشت آزادگان در نظر گرفته شده که قابل پرداخت است.

وی افزود: سهم قابل توجهی از خسارات سیل ۹۸، شامل مناطقی همچون دشت آزادگان خواهد شد و کشاورزان این شهرستان از حداکثر اعتبارات بهره مند می شوند که انتظار می رود بخشی از مشکلات مردم منطقه با این اعتبارات حل شود.

فضل اله پور با بیان اینکه حضور بزرگان و مردم در جلسات و احساس مسئولیت آنها برای ما بسیار مهم است گفت: اقدامات بسیار خوبی از سوی دولت در شهرستان انجام شده با این وجود همچنان مشکلاتی وجود دارد که باید برای رفع آنها تلاش شود.

در ادامه هدایت اله زارع زاده مدیرکل دفتر فنی مهندسی استانداری خوزستان گفت: ۱۸۰ میلیارد ریال در بحث پروژه‌های راه از جمله تعریض جاده های دشت آزادگان از محل اعتبارات اربعین حسینی در نظر گرفته شده که به زودی ابلاغ می شود.

وی افزود: همچنین قرار است ۲ کارخانه یکی برای صنایع تبدیلی فراورده های دامی و دیگری برای صنایع تبدیلی کشاورزی به کمک ستاد فرمان حضرت امام (ره) در دشت آزادگان احداث شود که قطعا اشتغالزایی خوبی به همراه خواهد داشت.

در این نشست تعدادی کشاورزان شهرستان دشت آزادگان با اشاره به مشکلات خشکسالی و تنش آبی که گریبانگیر دام ، کشاورزی و آب آشامیدنی این منطقه شده خواستار رسیدگی مسئولان و جذب اعتبار بیشتر برای کشاورزان این منطقه شدند.

به گزارش ایرنا کاهش آورد آب در پشت سدها و رودخانه های خوزستان باعث تنش آبی در خوزستان به ویژه در شهرهای جنوبی و غربی استان شده است.

شهرستان های دشت آزادگان و هویزه با کاهش ۴۵ درصدی آب پشت سد کرخه، نسبت به یک دوره گذشته با بحران جدی آب مواجه شده و کشاورزان و دامداران این مناطق متحمل ضرر و زیان زیادی شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha