نماینده مجلس: آزادراه شیراز – اصفهان به نام شاهچراغ نامگذاری می‌شود

شیراز- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار جمعی از نمایندگان این استان با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بر لزوم شتاب‌بخشی به عملیات اجرایی آزادراه شیراز – اصفهان و نامگذاری آن به نام حضرت شاه‌چراغ (ع) تاکید شد.

بنا بر مطلب دریافتی شامگاه چهارشنبه، علیرضا پاک فطرت افزود: در این  جلسه مقرر شد با توجه به اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است، آزادراه شیراز - اصفهان بنام حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) نامگذاری شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه وزیر دفاع و معاونین و مدیران پروژه آزادراه شیراز - اصفهان نسبت به تسریع اجرای پروژه‌های راهسازی در استان فارس قول مساعد دادند و مقرر شد تا پایان امسال، قطعه هشت این پروژه که ۲۰ کیلومتر طول دارد و از سه راهی قلات به سمت شیراز شروع می‌شود به پایان برسد.

وی ادامه داد: وزیر دفاع نیز در این جلسه قول داد که در ساخت این آزادراه  ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر سرمایه‌گذاری شود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس، در خصوص اهمیت این آزادراه و مزایای آن گفت: این آزادراه مسیر شیراز به اصفهان را ۲ ساعت کاهش خواهد داد و کاهش مصرف سوخت به میزان ۱۳۶ میلیارد لیتر در سال را نیز به دنبال دارد.
پاک فطرت افزود: همچنین افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه موجب کاهش ۱۵۰ میلیارد تومانی خسارت و کاهش هزینه‌های تصادفات و حوادث جاده‌ای و استهلاک خودروهای عبوری در سال اول بهره‌برداری خواهد شد.
وی گفت: برای پیگیری بیشتر این پروژه مقرر شد هفته آینده جلسه‌ای در شیراز با حضور مسئولان محلی و نمایندگان به همراه وزارت دفاع به عنوان سرمایه‌گذار پروژه برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha