تزریق واکسن، فوتی‌های کرونا در خلخال را کاهش داد

اردبیل_ایرنا_معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: با افزایش سرعت واکسیناسیون و پوشش جمعیت بیشتر، میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در خلخال بطور چشمگیری کاهش یافته است.

پرویز وکیلی روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: در  ۴۵ روز گذشته تنها یک مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در این شهرستان گزارش شده است.

وی بیان کرد:  واکسیناسیون در بین گروه‌های سنی پرخطر جامعه، ضمن  کاهش آمار مرگ و میر باعث شده تا سن درگیری با بیماری کووید ۱۹ در خلخال نیز هم اکنون به میانگین ۵۸ سال برسد.

وی بیان  کرد: تزریق واکسن به افراد و گروه های در معرض خطر بصورت همزمان با اجرای طرح واکسیناسیون در گروه‌های سنی اعلام شده انجام و در این راستا خبرنگاران این شهرستان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

وکیلی اضافه کرد:  واکسیناسیون رانندگان تاکسی درون شهری نیز در حال انجام است  و رانندگان تاکسی می‌توانند با هماهنگی سازمان حمل و نقل شهرداری و طبق لیست ارایه شده  برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

رئیس مرکز بهداشت خلخال اظهار کرد:  در مرحله او ل این طرح طبق اطلاعات ارائه شده از طرف شهرداری بیش از ۱۷۵ نفر بر علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه خواهد شد.

وی گفت: واکسیناسیون معلمان ، مدیران ،معاونین و کارکنان مدارس خلخال هم  همزمان با عید غدیر خم آغاز شده و طبق هماهنگی های بعمل آمده با ادارات آموزش و پرورش مناطق خلخال ، شاهرود و خورش رستم فرهنگیان بر علیه بیماری کرونا واکسینه خواهند شد.

وی با بیان اینکه طبق برآورد های انجام شده پیش بینی می‌شود بیش از هزار نفر واکسن کرونا دریافت کنند، افزود: با دریافت دز دوم واکسن کرونا  توسط فرهنگیان در شهریور ماه  سال جاری زمینه  برگزاری کلاس‌های حضوری مدارس  فراهم می شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: در حال حاضر کمبودی در تامین  واکسن کرونا در این  شهرستان وجود نداشته و در صورت مراجعه افراد  به مراکز تزریق واکسن براحتی واکسن تزریق می‌کنند.

وی همچنین  اظهار کرد:هم اکنون ۲۶ کرونایی در بیمارستان خلخال بستری و تحت درمان قرار داشته و در عین حال تعداد قابل توجهی از بیماران کووید ۱۹ این شهرستان نیز در قرنطینه خانگی و تحت مراقبت‌های بهداشتی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha