ثبت نام و دریافت کارنامه بی‌نیاز از مراجعه به مدارس در پادا

تهران-ایرنا- مدیر دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان (پادا) بدون مراجعه حضوری به مدارس فرایند ثبت نام و دریافت کارنامه دانش‌آموزان انجام می‌شود.

آدرس سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان با نام اختصاری پادا  pada.medu.ir است.

ثبت نام  در سامانه پادا نیاز به کدملی دانش آموز و یک کدهشت رقمی که به عنوان رمز عبور از طرف مدیر مدرسه مبدا به دانش آموز داده می‌شود  انجام می شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، محمود حبیبی روز چهارشنبه در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزار شد افزود:  فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) یکی از موثرترین عناصری است که در ساختارهای متفاوت و بصورت بسیار گسترده بکارگرفته می‌شود.
وی ادامه داد: این موضوع ریشه در ارتقای نیازهای آموزشی، فرهنگسازی های ملی و پیشرفت در بکارگیری از فاوا دارد. استفاده از فاوا در راهبری و مدیریت سیستم های آموزشی و پژوهشی افق جدیدی در افزایش بهره وری آموزش و پرورش را ترسیم کرده است که موجی از درخواست ها و کاربردهای نوین از جمله آموزش الکترونیک، هوشمندسازی و بهره گیری از فناوری های نوظهور در  مدارس و بهبود فرآیندها و تسریع روند کارهای اداری را مطرح می کند.
وی درباره مدیریت و یکپارچه سازی سامانه های وزارت آموزش و پرورش  گفت: سامانه یکپارچه مالی شامل حسابداری مدارس،حقوق یکپارچه واتوماسیون مالی ، سامانه جامع منابع انسانی شامل  فرآیندهای مربوط به جذب و استخدام ، مدیریت ساختار و تشکیلات ادارات از منطقه تا ستاد ، مدیریت واحدهای سازمانی ، حضور و غیاب کارکنان ، نقل و انتقالات درون و برون سازمانی ، مدیریت پرسنل مدارس خارج از کشور ،کارگزینی ،برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت و سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا)، از فرآیند ثبت نام دانش آموزان پایه اول تا دیپلم ، تنظیم کلاس بندی و برنامه هفتگی دانش آموزان و مدارس  در این سامانه مدیریت می شود.
 مدیر دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: تدوین طرح سیمکارت دانش آموزی ویژه زیست بوم امن آموزشی و پرورشی،رایگان کردن اینترنت با هماهنگی  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، بهره گیری از نهادهای حمایتی در راستای تهیه تبلت دانش آموزان مناطق محروم وتهیه فرم اطلس اطلاعات آموزشی  برای مشخص کردن درصد دانش آموزانی که از گوشی، تبلت و یا شبکه‌های تلویزیونی استفاده می کنند، یکی از اقدامات هوشمندسازی مدارس است.
حبیبی درباره شبکه آموزشی شاد نیز توضیحاتی ارائه کرد : این شبکه با قابلیت تشکیل خودکار کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان، معلمان و مدیران ،قابلیت ارسال فیلم، عکس، متن، پیام صوتی و فایل در هر کلاس،ایجاد کانال‌های محتوای رسمی،گزارش‌گیری وضعیت احراز هویت دانش‌آموزان در سراسر کشور ، دسته‌بندی امکانات و قابلیت‌هادر صفحه سرویس ها،دسته‌بندی محتوای رسمی،قابلیت پخش زنده برای آموزش تصویری معلمان و امکان تعامل با دانش‌آموزان،بات آزمون‌ساز و بات حضور و غیاب،هماهنگی با برنامه‌ی نویس‌خوان و حالت کنتراست بالا و رنگ وارونه  (ویژه دانش‌آموزان نابینا) مورد توجه قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha