بازدید سفیر ژاپن از پایگاه واکسیناسیون مستقر در نیاوران

تهران- ایرنا- سفیر ژاپن در ایران به همراه فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا مستقر در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بازدید کرد.

به گزارش  گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، در بازدید دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایتخت و آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در ایران که امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ انجام شد، سفیر ژاپن از محل تزریق واکسن ‌های اهدایی دولت این کشور به ایران و روند واکسیناسیون افراد با واکسن آسترازنکا ژاپن بازدید به عمل آورد.

زالی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: دولت ژاپن با پیگیری های سفیر ژاپن در ایران در راستای اهداف انسان دوستانه، واکسن آسترازنکا تولید این کشور که استاندارد بالایی دارد را به عنوان هدیه به ایران داده و بخش بزرگی از کمک های انسان دوستانه مقابله با کرونای بانک جهانی بهداشت با کمک کشور ژاپن تأمین شده که این اقدامات ارزشمند ستودنی است.

آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن نیز اعلام کرد: کشور ژاپن تحت پروژه حمایت لست وان مایل (Last One Mile) اهمیت زیادی نسبت به حمایت همه جانبه از ارسال تا تزریق واکسن های اهدایی دولت ژاپن به شهروندان کشورهای گیرنده واکسن قائل می باشد. تقریباً پس از گذشت تنها دو هفته از زمان اعلام جناب آقای موتگی، وزیر امور خارجه ژاپن در تاریخ ۱۳ ژوئیه در خصوص اهدای واکسن، امروز در پایگاه واکسیناسیون مستقر در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران شاهد تزریق واکسن‌های اهدایی ژاپن به شهروندان ایرانی بودم و از دیدن این صحنه بسیار شادمان شدم.

گفتنی است این بازدید با همراهی امیر رضا شریف نیا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و دکتر ایمان عموزاده رئیس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات انجام شد.

یادآور می شود با توجه به تعطیلی موزه ها در شرایط کنونی، طی همکاری مجموعه نیاوران با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی و مرکز بهداشت و درمان شمیرانات، بخشی از فضای این مجموعه به یکی از پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ تبدیل گردیده تا این مجموعه در جهت نقش اجتماعی خود به عنوان موزه گام موثری بردارد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha