عاملان کلاهبرداری ۱۳۰ میلیارد تومانی خودرو در بوشهر دستگیر شدند

بوشهر- ایرنا- فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: باند ۱۰ نفره کلاهبرداران خرید و فروش خودرو به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان در شهرستان جم از توابع این استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حیدر سوسنی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در پی دریافت اخباری مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید و فروش حواله‌های خودرو در شهرستان جم موضوع  در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در پی تلاش‌ کارگاهان پلیس آگاهی مشخص شد افرادی با تشکیل بنگاه معاملاتی غیر رسمی خرید و فروش خودروهای ایرانی، با سوء استفاده از تورم بازار در مدت ۲ سال گذشته تاکنون با تنظیم قرادادهای سوری مبلغی از متقاضیان گرفته و به حساب شخصی خود واریز و تعهد می‌کردند خودرو را به صورت حواله‌ای در مدت زمان سه الی چهارماه تحویل مشتریان دهند.

سوسنی ادامه داد: این باند کلاهبرداری به قصد فریب شهروندان در ابتدا به تعهد خود عمل کرده و پس از کسب اعتماد عمومی نسبت به ثبت نام دوباره مشتریان اقدام می‌کردند که بعد از گذشت چند ماه و در پی نوسان قیمت خودرو و همچنین تغییر  نحوه واگذاری خودرو از سوی شرکت‌های خودرو ساز، متهمان به تعهدات خود عمل نکرده و مبلغ هنگفتی را از این طریق کسب می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: در همین ارتباط از ۴۸۰ شهروند جمی برای خرید و فروش ۷۲۰ دستگاه خودرو به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان کلاهبرداری انجام شده و هیچ گونه خودروی نیز به مالکان تحویل داده نشده است.

این مقام انتظامی گفت: همه افراد دستگیر شده این باند کلاهبرداری پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ سوسنی از شهروندان خواست،هرگونه معامله خودرویی خود را پس از استعلام از پلیس‌های راهور و آگاهی در بنگاه‌های معاملاتی معتبر ثبت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha