۲۳ بیمار کرونایی مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته جان‌باختند

ساری – ایرنا – کرونای هندی با به کام مرگ فرستادن ۲۳ مازندرانی در ۲۴ ساعت گذشته رکورد مرگ‌های کرونایی امسال در این استان طی یک شبانه‌روز را شکست و تعداد قربانیان کرونا در استان را طی ۶ روز ابتدای مرداد به ۹۴ نفر رسانده است.

به گزارش ایرنا، موج پنجم کرونا که از ۳۰ خرداد در مازندران با شیبی ملایم و آرام آغاز شده بود و از دهه دوم تیر به سرعت روندی افزایشی گرفت، همچنان با سرعت در حال اِشغال روز افزون تخت‌های بیمارستانی و بالابردن آمار قربانیان است. در حالی که بیشترین میزان مرگ‌های کرونایی سال جاری در مازندران ۲۰ نفر بود که روز ۲۸ فروردین و درپیک موج چهارم ثبت شده بود، کرونای هندی با گرفتن جان ۲۳ نفر دیگر در یک شبانه‌روز، رکورد جدیدی در تعداد مرگ‌های کرونایی این استان از ابتدای امسال تا کنون ثبت کرد.

بر اساس آخرین آمارهای دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل، طی ۲۴ ساعت گذشته با اضافه شدن ۶۱۵ بیمار جدید به بستری‌شدگان کرونایی استان و ترخیص ۵۰۳ نفر، تعداد مجموع بستری‌شدگان نیز به ۲ هزار ۸۸۷ نفر رسید که رکوردی جدید در تعداد بستری‌شدگان کرونایی مازندران از ابتدای شیوع کرونا تا کنون محسوب می‌شود. ۳۵۷ نفر از این تعداد نیز در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی مازندران بستری شده‌اند.

با احتساب ۹۴ جان‌باخته کرونایی مازندران از یکم تا ۶ مرداد، تعداد مجموع جان‌باختگان کرونایی در بیمارستان‌های مازندران از یکم فروردین امسال تا امروز به ۸۵۶ نفر رسید.

بر اساس این آمارها میانگین مرگ‌های کرونایی در مازندران طی ۶ روز اخیر –از یک مرداد- ۱۵.۶ نفر در روز است.

بر اساس این آمارها از ابتدای سال جاری تا کنون فقط ۹ روز بدون مرگ کرونایی در مازندران ثبت شده است که دو روز در فروردین، یک روز در اردیبهشت، چهار روز در خرداد و دو روز در تیر بود. همچنین ۳۵ روز با مرگ‌ دو رقمی نیز طی این مدت برای مازندران ثبت شد که ۱۱ روز در فروردین، ۱۰ روز در اردیبهشت، هشت روز در تیر و ۶ روز در مرداد بود. تعداد مرگ‌های کرونایی مازندران در حال حاضر ۱۲ روز پیاپی است که کمتر از ۱۰ نفر نشده و همچنان به صورت دو رقمی در حال افزایش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام مجدد وضعیت فوق بحرانی در مازندران گفت: متأسفانه شرایط به هیچ وجه مطلوب نیست و با این روند باید همچنان منتظر افزایش آمار بستری‌شدگان و مرگ‌های کرونایی در مازندران باشیم.

دکتر قاسم اویس تصریح کرد: مراکز درمانی سراسر استان در حال تکمیل ظرفیت هستند و فشار بر کادر درمانی هم به بیشترین حد ممکن رسیده است. در عین حال می‌بینیم که مردم هیچ توجهی به پروتکل‌های بهداشتی ندارند و محافل خانوادگی و مهمانی‌ها همچنان پابرجاست.

وی افزود: در صورتی که جامعه نسبت به این وضعیت نگران‌کننده واکنش درستی نشان ندهد، با توجه به حضور مسافران در استان طی هفته گذشته باید همچنان شاهد افزایش آمارها باشیم.

در نخستین روز تیر ماه و آغاز موج پنجم کرونا مجموع بستری‌شدگان کرونایی مازندران ۳۱۵ نفر بود و اکنون پس از ۳۶ روز این آمار ۲ هزار و ۸۸۷ نفر رسیده است. تعداد بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه نیز از ۷۴ نفر در یکم تیر اکنون به ۳۵۷ نفر افزایش یافت.

در حال حاضر شهرستان‌های رامسر، تنکابن، چالوس، نوشهر، نور، محمودآباد، فریدونکنار، بابلسر، بابل، آمل، قائمشهر، جویبار، ساری، سوادکوه و بهشهر در وضعیت قرمز قرار دارند و هفت شهرستان نکا، گلوگاه، میاندورود، سیمرغ، سوادکوه شمالی، کلاردشت و عباس‌آباد نارنجی هستند.

موج پنجم کرونا در مازندران مانند سراسر کشور ناشی از شیوع ویروس هندی کرونا یا سویه دلتا است که سرعت سرایت بسیار بیشتری دارد و گروه‌های سنی کودک و نوجوان را نیز درگیر می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha