متقاضیان بیمه تکمیلی در کردستان نیاز به ارائه مدارک کاغذی ندارند

سنندج - ایرنا - مدیر شرکت آتیه سازان حافظ کردستان گفت: متقاضیان دریافت هزینه بیمه تکمیلی در استان نیازی به ارائه مدارک کاغذی ندارند و خدمات رسانی در این زمینه به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

محمد شریعتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نگرانی در زمینه استفاده از اسناد کاغذی و پس از توقف چاپ دفترچه بیمه توسط سازمان‌های بیمه‌گر پایه و اجرای طرح نسخه الکترونیک در استان، به منظور جلوگیری از سردرگمی و بروز مشکل برای بیمه شدگان بیمه تکمیلی شرکت های بیمه گر فعال در استان، سامانه استعلام نسخه الکترونیک در اختیار ارائه دهندگان خدمات درمانی و بیمه های تکمیلی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین با ایجاد هماهنگی و تعامل بین سازمان های بیمه گر پایه و شرکت های ارائه دهنده بیمه تکمیلی در کردستان، زمینه اتصال این شرکت ها به سامانه های نسخ الکترونیک فراهم شده است.

مدیر شرکت آتیه سازان حافظ کردستان یادآور شد: بر این اساس از این پس بیمه شدگان برای دریافت هزینه درمانی خود از بیمه های تکمیلی نیازی به ارائه اسناد کاغذی نخواهند داشت.

در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار نفر بیمه سلامت دارند که بیشترین تعداد آنان و بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha