چین از حضور تروریست های خارجی در کنار طالبان ابراز نگرانی کرده است

کابل - ایرنا - وزارت خارجه افغانستان روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای در خصوص سفر یک هیات از گروه طالبان به چین اعلام کرد که چین دولت این کشور را از سفر این هیأت مطلع ساخته بود و در این سفر از حضور تروریست های خارجی در کنار این گروه ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه افغانستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که هدف دولت چین از دعوت یک هیات طالبان برای سفر به پکن، اعلام ابراز نگرانی چین از وضعیت امنیتی در افغانستان، حضور جنگجویان و تروریست های خارجی در کنار طالبان و حمایت دولت چین از گفت وگوهای صلح و توافق سیاسی است.

وزارت خارجه افغانستان افزوده است که دولت چین در این دیدار، نگرانی عمیق خود را از حملات اخیر طالبان در افغانستان که سبب کشتار روزافزون مردم بی‌گناه و آوارگی ده‌ها هزار تن دیگر در این کشور شده است، بیان نموده و از طالبان خواسته است تا به راه حل سیاسی تن داده و روابط خود را با تروریست های منطقه‌ای و بین‌المللی قطع کنند.

در اطلاعیه وزارت خارجه افغانستان آمده است که با توجه به تهدیدات مشترک امنیتی و منافع مشترک سیاسی و اقتصادی و گفت وگوی مقامات افغانستان و چین، افغانستان انتظار دارد تا دولت چین در راستای تقویت اجماع منطقه‌ ای و اعمال فشارهای بین‌المللی بر طالبان در جهت قطع خشونت‌ها، برقراری آتش‌بس، تأمین صلح و پایان حضور تروریست های خارجی در افغانستان، نقش ارزندۀ خود را ایفا نماید.

منابع خبری افغانستان به نقل از دفتر طالبان در دوحه قطر اعلام کرده است که هیأت ۹ نفره طالبان به ریاست "ملا برادر" به دعوت رسمی چین عازم آن کشور شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha