طبخ و توزیع ۲۰۰ هزار پرس اطعام علوی توسط خادمیاران رضوی در تهران

تهران- ایرنا- سرپرست کانون‌های خدمت رضوی استان تهران از پخت و توزیع ۲۰۰ هزار پرس اطعام علوی متبرک با نمک رضوی، توسط خادمیاران امام رضا علیه السلام همزمان با عید سعید غدیرخم خبر داد.

به گزارش ایرنا، علیرضا جانه عصر چهارشنبه با اشاره به توصیه اهل بیت (ع) در بزرگداشت عیدغدیر به خبرنگاران اظهار کرد: روز پر فضیلت عید غدیر از بزرگترین اعیاد مسلمین بوده و حسنات و آداب بسیاری در این روز وارد شده که یکی از آن ها سنت حسنه اطعام است.

وی با اشاره به حدیث امام رضا علیه السلام که فرمودند: "هرکس در روز غدیر به مومنی غذا بدهد، مانند کسی است که به تمام انبیا و صدیقین غذا داده باشد"، گفت: به مصداق این حدیث شریف کانون های خدمت رضوی در مناطق و شهرستان های استان تهران با کمک خیرین، خادمیاران و یاوران رضوی اقدام به پخت و توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم در روز عید غدیر خواهند کرد.

سرپرست کانون های خدمت رضوی افزود: پخت غذا به صورت غیرمتمرکز با حضور تعداد محدودی از خادمیاران و یاوران رضوی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در تمام مناطق۲۲ گانه و ۱۳ شهرستان استان تهران همزمان با چهارشنبه های امام رضایی از ظهر روز چهارشنبه ششم مرداد ماه انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر نقش اثرگذار خیرین در تهیه اقلام اولیه و ضروری مانند برنج، حبوبات و روغن و کمک در اجرای این سنت حسنه، خاطر نشان کرد: عبادت، اطعام دادن و دیدار با برادران دینی از جمله اعمال سفارش شده در این روز با فضیلت است و خادمیاران رضوی استان تهران با اطعام علوی متبرک به نمک رضوی و توزیع میان خانواده های شناسایی شده و تحت پوشش کانون های خدمت رضوی، ضمن دیدار با ایشان، برکت رضوی را همراه با طعام علوی به مردم هدیه می دهند.

جانه با بیان اینکه خادمیاران رضوی استان تهران در مناسبت ها و برنامه های مختلفی طرح غذای تبرکی را در دستور کار خدمات رضوی خود به مردم به ویژه نیازمندان و مناطق کم برخوردار قرار می دهند، تصریح کرد: خیرین و نیکوکاران در نقاط مختلف مناطق و شهرستان های استان تهران می توانند با حمایت ها و کمک های مالی عرض ارادت خود را بر ساحت مقدس امام رضا علیه السلام نشان داده و در این امر خیر شریک شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha