۱۰۶ کیلومتر از راه‌آهن زرین‌شهر اصفهان-بافق یزد به بهره‌برداری می‌رسد

اصفهان - ایرنا - ۱۰۶ کیلومتر از خط دوم راه‌آهن شهرستان زرین شهر اصفهان - بافق یزد، فردا پنجشنبه در قالب هشتاد و ششمین برنامه افتتاح طرح‌های دولت دوازدهم با ارتباط ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر کل راه آهن اصفهان در این پیوند در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: خط دوم راه‌آهن مسیر یادشده دارای پنج ایستگاه است که از ایستگاه سیستان تا آب نیل در این استان را شامل می‌شود.

 سیدرضا سادات‌حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف اصلی از اجرای این طرح افزایش سرعت در خطوط ریلی برای تردد قطارهای باری و مسافری است.

وی ادامه داد: به همراه این طرح در استان اصفهان، سه طرح دیگر خط راه‌آهن اقلید - یزد، ۱۸۲ کیلومتر خط دوم راه آهن قزوین- زنجان و تونل البرز واقع در قطعه دوم آزادراه تهران - شمال نیز افتتاح می‌شود.

مدیرکل راه آهن اصفهان، هزینه بهره برداری از طرح‌های مذکور را در مجموع ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، یکصد کیلومتر از ۴۷۰ کیلومتر این خط آبان ۹۸ افتتاح شده بود.

استان اصفهان ۳۵ تا ۴۰ رام قطار باری با ترافیک بالا در روز دارد و از نظر تخلیه بار رُتبه نخست(با ۳۳ درصد از سهم کل کشور)، از نظر صدور بارنامه رُتبه دوم، از نظر تُن کیلومتر رُتبه سوم و از نظر تُناژ بارگیری رُتبه چهارم کشوری را دارد.
سهم راه‌های ریلی نسبت به کل راه‌ها در استان اصفهان ۱۸ درصد، سهم جابه‌جایی مسافر در راه‌آهن نسبت به همه بخش‌ها ۸ درصد و سهم حمل و نقل باری در راه‌آهن نسبت به کل در استان ۲۵ درصد است.
۲۱ منطقه راه آهن در سراسر کشور وجود دارد که در این میان، راه آهن اصفهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
استان اصفهان در سال ۱۳۴۷ به شبکه سراسری راه آهن کشور پیوست و دارای ۶۸۱ کیلومتر و ۶۷۷ متر خط اصلی، ۱۸۸ کیلومتر خط مانوری و ۶۶ کیلومتر خط صنعتی و تجاری ریلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha